MENU
zdravy-zivot

Cítite sa byť bez energie? 6 nenáročných cvičení, ktoré vám ju dodajú!

Sleepy,Woman,Yawning,While,Waiting,In,A,Restaurant.,Tired,Girl
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Cítite sa byť bez energie? 6 nenáročných cvičení, ktoré vám ju dodajú!

Pocit únavy a malátnosti môže byť pre každého z nás veľmi frustrujúci. Nulová energia a motivácia na akúkoľvek aktivitu z vás dokáže spraviť chodiacu zombie. Ako sa ale nakopnúť bez kávy, či energetického nápoja?

Ak vám každý deň chýba energia, život môže byť o dosť náročnejší. Rôzne aktivity vám môžu trvať dlhšie než bežne a málo čo vás v živote baví a vnútorne napĺňa. Vitamíny, zmena stravy, spánok sú síce výbornými pomocníkmi proti únave ale vy máte pocit, že vám stále niečo chýba? Jedným z najlepších spôsobov je pravidelné cvičenie. Ak pociťujete naozaj až chronickú únavu, začiatky môžu byť náročne, pretože sa vám nebude chcieť urobiť prvý krok. Môžete nám dôverovať - tá námaha za to naozaj stojí!

Beh

Behanie si vyžaduje aj isté zmeny v jedálničku.Behanie si vyžaduje aj isté zmeny v jedálničku.
Zdroj: Shutterstock

Ak hľadáte spôsob, ako rozprúdiť energiu, môžete si vyskúšať behanie. Je to jednoduché cvičenie, ktoré môžete vykonávať kdekoľvek, a zároveň sa jedná o skvelý spôsob ako zostať sviežim po celý deň. Nezabudnite si zvoliť vhodnú obuv a pozor na kolená!

Plávanie

Sensual,Young,Woman,Relaxing,In,Spa,Swimming,PoolSensual,Young,Woman,Relaxing,In,Spa,Swimming,Pool
Zdroj: Shutterstock

Plávanie je taktiež nenáročné cvičenie, ktoré vám pomôže uvoľniť svalstvo a dokonca zmierniť pocit úzkosti. Je to skvelý spôsob, ako rozhýbať telo bez toho, aby ste príliš zaťažovali kĺby. Dávajte si ale pozor na to, aby vaša hlava bola počas plávania po celý čas nad hladinou. V opačnom prípade by ste si príliš zaťažovali krčnú chrbticu.

Počuli ste už náš podcast?

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor