MENU
zdravy-zivot

Cíti sa ako dvadsiatnik. Mike (51) zhodil veľké brucho jednou zmenou!

Mikeovi sa podarilo dostať sa do formy bez presného cieľa, ktorého sa bál. Ilustračná foto.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Cíti sa ako dvadsiatnik. Mike (51) zhodil veľké brucho jednou zmenou!

Niekedy človek nepotrebuje rady do života, ako to má začať s chudnutím a čo robiť, aby sa mu to podarilo. Príkladom môže ísť veľký chlap, ktorý to zvládol. Na tretí pokus!

Každý už musí dokonalo vedieť teóriu chudnutia. Vytvoriť kalorický deficit, zmeniť stravu za zdravšiu, vyhýbať sa spracovaných potravinám, mať dostatok spánku a pravidelne sa hýbať, cvičiť aeróbne a anaeróbne cviky. V skutočnosti sa to ľahko číta, ale ťažšie sa začne.

Na druhej strane sa hovorí, že treba byť so sebou spokojný, prijať samého seba a mať sa rád. To sú všetko kvalitné psychologické rady, ktoré si treba osvojiť, napriek tomu sa treba zamyslieť, či je človeku vo svojom tele skutočne príjemne.

Ale to sú vo väčšine prípadov ženy, ktoré riešia svoju váhu, kondíciu a zdravú stravu. Čo však tá mohutnejšia časť ľudstva. Veľký silný chlap vyvoláva rešpekt, ale v skutočnosti by vlastne potreboval pomôcť. Muži majú tendenciu byť viac so sebou spokojnejší ako ženy, aj keď pred sebou nosia poriadny sud.

Podobne na tom bol aj Mike Harris z britského Hampshire. Vo svojich 51 rokoch sa konečne dostal na takú úroveň seba samého, že je spokojný. Ľutuje len jednu vec. A to, že to nespravil skôr. A o čom je reč? O chudnutí, o pravom chudnutí, ktoré má aj svoje zlyhania. Pretože taký je život.

Brucho preč!

Na to, aby začal chudnúť nemal žiadnu špeciálnu pohnútku. Nadváhou trpel od svojej mladosti, píše Teleghraph. „Vedel som, že mám nadváhu a robil som si srandu, keďže som denne urobil 10 tisíc krokov a jedol veľa brokolice. Vlastne som bol zdravý,“ začal rozprávať svoj príbeh Mike, ktorý pracuje ako riaditeľ obsahu. V roku 2017 dosiahla jeho váha 114 kilogramov. Vtedy sa rozhodol pre zmenu. „Vždy som mal tendenciu priberať, od puberty to so mnou išlo hore-dolu. Vždy som miloval jedlo a ako mladý som sa dostal k alkoholu a stal som sa veľkým pijanom. Bol som alkoholik? Záleží na tom, ako to definujete,“ pokračoval Mike.

Príbeh pokračuje na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor