MENU
zdravy-zivot

Cíti sa ako dvadsiatnik. Mike (51) zhodil veľké brucho jednou zmenou!

Mikeovi sa podarilo dostať sa do formy bez presného cieľa, ktorého sa bál. Ilustračná foto.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Cíti sa ako dvadsiatnik. Mike (51) zhodil veľké brucho jednou zmenou!

Niekedy človek nepotrebuje rady do života, ako to má začať s chudnutím a čo robiť, aby sa mu to podarilo. Príkladom môže ísť veľký chlap, ktorý to zvládol. Na tretí pokus!

Každý už musí dokonalo vedieť teóriu chudnutia. Vytvoriť kalorický deficit, zmeniť stravu za zdravšiu, vyhýbať sa spracovaných potravinám, mať dostatok spánku a pravidelne sa hýbať, cvičiť aeróbne a anaeróbne cviky. V skutočnosti sa to ľahko číta, ale ťažšie sa začne.

Na druhej strane sa hovorí, že treba byť so sebou spokojný, prijať samého seba a mať sa rád. To sú všetko kvalitné psychologické rady, ktoré si treba osvojiť, napriek tomu sa treba zamyslieť, či je človeku vo svojom tele skutočne príjemne.

Ale to sú vo väčšine prípadov ženy, ktoré riešia svoju váhu, kondíciu a zdravú stravu. Čo však tá mohutnejšia časť ľudstva. Veľký silný chlap vyvoláva rešpekt, ale v skutočnosti by vlastne potreboval pomôcť. Muži majú tendenciu byť viac so sebou spokojnejší ako ženy, aj keď pred sebou nosia poriadny sud.

Podobne na tom bol aj Mike Harris z britského Hampshire. Vo svojich 51 rokoch sa konečne dostal na takú úroveň seba samého, že je spokojný. Ľutuje len jednu vec. A to, že to nespravil skôr. A o čom je reč? O chudnutí, o pravom chudnutí, ktoré má aj svoje zlyhania. Pretože taký je život.

Brucho preč!

Na to, aby začal chudnúť nemal žiadnu špeciálnu pohnútku. Nadváhou trpel od svojej mladosti, píše Teleghraph. „Vedel som, že mám nadváhu a robil som si srandu, keďže som denne urobil 10 tisíc krokov a jedol veľa brokolice. Vlastne som bol zdravý,“ začal rozprávať svoj príbeh Mike, ktorý pracuje ako riaditeľ obsahu. V roku 2017 dosiahla jeho váha 114 kilogramov. Vtedy sa rozhodol pre zmenu. „Vždy som mal tendenciu priberať, od puberty to so mnou išlo hore-dolu. Vždy som miloval jedlo a ako mladý som sa dostal k alkoholu a stal som sa veľkým pijanom. Bol som alkoholik? Záleží na tom, ako to definujete,“ pokračoval Mike.

Príbeh pokračuje na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor