MENU
zdravy-zivot

Chcete schudnúť? Zaraďte do stravy túto lacnú vec a pôjde to jedna radosť

Woman,Struggling,With,Tight,Jeans.,Weight,Gain
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Chcete schudnúť? Zaraďte do stravy túto lacnú vec a pôjde to jedna radosť

Možno sa tak veľmi sústredíte na cvičenie a správne zloženie stravy, že na tú podstatnú zložku zabúdate. Pritom stojí doslova pár halierov.

Ak si strážite štíhlu líniu, mali by ste spozornieť dvojnásobne. Nedostatok tejto látky v strave totiž spôsobuje zvyšovanie hmotnosti. A to aj ak sa stravujete pomerne zdravo, či dokonca cvičíte. Ak ju zaradíte do stravy v potrebnom množstve, nielenže konečne prestanete telu sťažovať chudnutie, navyše stopnete rýchlejšie starnutie, napísali v Čase pre ženy.

Varovné príznaky nedostatku

Ak navyše cítite tieto príznaky, to, že vinníkom priberania je práve nedostatok tejto potrebnej látky, je viac ako isté:

bolesť hlavy
● búšenie srdca
● ospalosť
● suchá pokožka
● únava, kolaps, mdloba
● tmavý moč a močenie menšieho množstva
● strata výkonnosti
● podráždenie

V horšom prípade aj:

● bolesť brucha, najmä  v okolí žalúdka
● zhoršenie chronických ochorení
● porucha funkcie obličiek

O akej látke je reč? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor