MENU
zdravy-zivot

Chudnutie bez hladu: Stačí, ak dodržíte 3 jednoduché pravidlá

Beauty,Holding,Up,Three,Fingers,,Portrait
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Chudnutie bez hladu: Stačí, ak dodržíte 3 jednoduché pravidlá

Zhadzovať nadbytočné kilá nemusí byť také ťažké ako sa zdá, len musíte vedieť, čo a kedy jesť. Správne nastavený jedálniček a pravidelný denný režim to vyrieši.

Na začiatku chudnutia je to ľahké, pretože ste stále motivovaní a neprešli ste do fázy vyčerpania z diéty. Ale po určitom čase vás začne diéta nudiť, a častejšie túžite po kalorickom jedle. Určite obmedzujete tuky a sacharidy, a potom vám chýba energia a potrebné živiny. Chudnúť sa dá aj zdravo a bez hladovania.

Ak chcete schudnúť a váhu si udržať, musíte zmeniť životný štýl, teda stravovacie návyky a rozhýbať sa. Zabudnite na diéty a ustavičné odriekanie jedla. Základom je, aby váš jedálniček obsahoval všetky živiny a jedli ste pravidelne.

Poradíme vám, ako si zostaviť denný plán stravovania a kedy je najlepšie jesť, aby bolo pre vás chudnutie ľahšie a príjemnejšie. Dodržte 3 základné pravidlá ►►►

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor