MENU
zdravy-zivot

Chudnutie: 9 japonských návykov zaručí štíhlu líniu

Japonci majú prijedení výbornú taktiku, vďaka ktorej nepriberajú.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Chudnutie: 9 japonských návykov zaručí štíhlu líniu

Japonská stravovanie je založené na konzumácii tých správnych potravín v správnom čase. Preto prakticky vôbec nepriberajú!

Japonský spôsob stravovania a života vôbec je výsledkom hľadania rovnováhy. "V otázkach stravovania, rovnako ako v duchovnosti, Japonci nezastávajú extrémne postoje. Neexistujú pre nich zlé potraviny, ktorým by sa mali za každú cenu vyhýbať, a superpotraviny, ktoré by mali konzumovať vo veľkom množstve," hovorí Nicolas Chauvat, ktorý vyštudoval imunológiu, bunkovú biológiu a biochémiu a žije už viac ako desať rokov v Japonsku, kde vykonáva pozorovania s cieľom pochopiť tajomstvo dlhovekosti jeho obyvateľov.

Ďalším zlatým pravidlom japonskej diéty jejesť správne jedlá v správny čas. "A to preto, aby sme sa vyhli nárazovému vyjedaniu či hladu a aby sme si udržali líniu tým, že budeme dodávať nášmu telu dostatok všetkého, čo potrebuje ,“ vysvetľuje Nicolas Chauvat.

Výhody tohoto spôsobu stravovania boli dokázané vedou. Fungovanie nášho tela je do značnej miery regulované hormónmi, najmä melatonínom a kortizolom, ktoré sú citlivé na cykly deň a noc. To je dôvod, prečo je japonské jedlo navrhnuté tak, aby vyhovovalo potrebám tela v rôznych časoch dňa. Objavte 9 japonských zvykov, ktoré si osvojte!

Pokračovať Ďalej (1/10)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor