MENU
Zdravý život

Chudnutie po 40: Výživové odborníčky radia 4 kroky, ako sa motivovať

Stanovte si minimálny pohyb

Pravidelný pohyb vám tiež energiu, podporí krvný obeh a celkovo sa vďaka nemu budete cítiť lepšie. V neposlednom rade tiež pôsobí ako prevencia proti bolesti kĺbov a strate kĺbovej pohyblivosti. Aby ste dosiahli tieto priaznivé účinky z pohybu, je dobré cvičiť aspoň tridsať minút, minimálne päťkrát týždenne. Prvý krok je vždy najťažší, ale akonáhle sa rozhýbete, začnete pociťovať zlepšenie svojej kondície a cvičenie tak bude jednoduchšie.Pravidelný pohyb vám tiež energiu, podporí krvný obeh a celkovo sa vďaka nemu budete cítiť lepšie. V neposlednom rade tiež pôsobí ako prevencia proti bolesti kĺbov a strate kĺbovej pohyblivosti. Aby ste dosiahli tieto priaznivé účinky z pohybu, je dobré cvičiť aspoň tridsať minút, minimálne päťkrát týždenne. Prvý krok je vždy najťažší, ale akonáhle sa rozhýbete, začnete pociťovať zlepšenie svojej kondície a cvičenie tak bude jednoduchšie.
Pravidelný pohyb vám tiež energiu, podporí krvný obeh a celkovo sa vďaka nemu budete cítiť lepšie. V neposlednom rade tiež pôsobí ako prevencia proti bolesti kĺbov a strate kĺbovej pohyblivosti. Aby ste dosiahli tieto priaznivé účinky z pohybu, je dobré cvičiť aspoň tridsať minút, minimálne päťkrát týždenne. Prvý krok je vždy najťažší, ale akonáhle sa rozhýbete, začnete pociťovať zlepšenie svojej kondície a cvičenie tak bude jednoduchšie.
Zdroj: Shutterstock
SPÄŤ
2/4
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám mäkkú zubnú sklovinu. Čo by mi pomohlo spevniť zuby?

Pokiaľ ide o posilnenie skloviny, je veľmi vhodné používať zubné pasty s obsahom fluoridov. No ak máte naozaj výraznejšiu kazivosť, odporučila by som aj doplnkovú fluoridáciu. V lekárni nájdete špeciálne fluoridačné gély, ktoré môžete doma používať, vždy však presne podľa odporúčaní výrobcu. V tomto prípade je dôležitá dôslednosť a pravidelnosť. Dlhodobejší a výraznejší efekt má ale profesionálna fluoridácia, stomatológ, alebo dentálna hygienička vám na zuby aplikujú preparát s vyšším obsahom fluoridov a zuby budú tak posilnené a chránené po dobu 6-9 mesiacov. Treba ale myslieť na to, že za kazivosť zubov nemôže iba slabá sklovina. Na vznik zubného kazu vplýva viacero faktorov. Určite by bolo dobré poradiť sa s vašou dentálnou hygieničkou, ktorá by s vami prekonzultovala techniku čistenia zubov, typ zubnej kefky, ale napríklad aj stravovacie návyky.

čítať viac

Môžem užívať hormonálnu antikoncepciu počas dojčenia?

V prvom rade by som rada vyvrátila mýtus o tom, že dojčenie je antikoncepcia. Nemôžeme ho považovať za spoľahlivú metódu ochrany pred neželaným tehotenstvom, najmä ak sa vám už vrátila menštruácia. Ideálne bude, ak sa o vhodnej forme antikoncepcie poradíte so svojim gynekológom.

K dispozícii sú vnútromaternicové telieska alebo antikoncepčné tabletky s obsahom gestagénov, ktoré sú vhodné aj počas citlivého obdobia dojčenia. Prípadne siahnite po bariérovej antikoncepcii ako sú kondóm, pesar, spermicídne prípravky - gél, krém, pena, tabletky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor