MENU
zdravy-zivot

Pohodlné NOČNÉ chudnutie počas spánku. Na TOTO však nezabudnite

Spánok a chudnutie môžu ísť ruka v ruke.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Pohodlné NOČNÉ chudnutie počas spánku. Na TOTO však nezabudnite

Overená cesta k schudnutiu je menej a zdravšie jesť a viac sa hýbať. Nie všetci ale máme na to čas a tiež dosť vôle. Zhadzovať, hoci pomalšie, sa dá aj inými cestami. Napríklad i počas spánku. Ako na to?

Doprajte si dostatok spánku

Nohavice vám čoskoro môžu byť široké, len si treba dostatočne skoro vhupnúť do postele.Nohavice vám čoskoro môžu byť široké, len si treba dostatočne skoro vhupnúť do postele.
Zdroj: Shutterstock

Ak chcete vyzerať dobre a zdravo, musíte dostatočne dobre a dlho spať. Nedostatok spánku narušuje fungovanie metabolizmu a spomaľuje ho. Podľa American Journal of Clinical Nutrition to znamená, že spálite menej kalórií a navyše hrozí, že do seba naládujete viac energie, než potrebujete. Dôvodom je, že podľahnete nočnému hladu a budete jesť v čase, kedy sa už všetko jedlo mení na tuk, lebo prijatú energiu už nemáte ako spotrebovať. Pritom stačí naozaj málo - ľahnúť si najneskôr okolo desiatej až pol jedenástej a v spánku príjemne chudnúť.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor