MENU
zdravy-zivot

Chudnite ako Francúzka: Jedzte všetko, len s jedným ALE a kilá pôjdu dolu

Portrait,Of,A,Surprised,Woman,Wearing,Beret,Holding,Paper,Bag
Zdravý život

Chudnite ako Francúzka: Jedzte všetko, len s jedným ALE a kilá pôjdu dolu

Ženy z Paríža sa pýšia eleganciou, štýlom, ale najmä dokonalou postavou. Vyskúšajte francúzsku diétu a výsledok vás prekvapí.  

O Francúzskach sa hovorí, že nikdy nedojedia svoje jedlo úplne a najmä, že si naň nájdu dostatok času. Zdravý životný štýl, ukážkové a pomalé stolovanie totiž patria k francúzskej kultúre. Nemusíte ísť pritom do Francúzska, aby ste vyskúšali ich diétu. Stačí len dodržať niekoľko zásad a výsledky sa rýchlo dostavia. Ak máte radi dobré jedlo a zároveň chcete schudnúť, vďaka francúzskej diéte sa už nebudete musieť obmedzovať v jedle, len si musíte dať pozor na pár detailov.

Kvalita nadovšetko

Rozdiel v stravovaní Francúzov a našim je veľký, dokazuje to aj omnoho častejší výskyt obezity u nás ako vo Francúzsku. Rovnako to je aj s civilizačnými chorobami, od ktorých vás môže ochrániť práve kvalitná a výživná strava. Ak chcete byť v rovnako dobrej forme, ako väčšina Francúzov, nemusíte sa hneď sťahovať. Postačí, ak si zoberiete od nich pár zvykov a spôsob života, ku ktorému patrí aj veľmi kvalitná strava, kupovaná zväčša od miestnych farmárov a producentov. Okrem toho Francúzi berú stolovanie ako spoločenskú udalosť, nie povinnosť.

Tajomstvo štíhlosti

Tým, že Francúzi sú zároveň veľkí gurmáni, neodoprú si kvalitné syry, mäso, maslo, víno či čokoládu. Hoci jedia výživné a energeticky bohaté jedlá, tajomstvo ich štíhlosti tkvie v niečom úplne inom! Neobmedzujte sa v tom, čo si dáte na tanier. Doprajte si zdravé potraviny, ktoré máte radi, len s jedným ALE. Naservírujte si menšiu porciu jedla, na akú ste zvyknutí. Francúzi sa totiž nikdy neprejedajú. A najmä, doprajte si na jedlo dostatok času. Francúzi sú zvyknutí stolovať dlho a jedlo si vychutnávať. Pritom nielen množstvo jedla, ale aj stres hrá úlohu v tom, akú váhu budete mať.   

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako odučiť trojročného syna od spoločného spania v posteli?

Mnohé deti spia v spálni s rodičmi, aj keď sú už dostatočne zrelé byť vo svojej vlastnej izbe a posteli. Je pohodlné a príjemné neopustiť rodičovskú posteľ. Presný vek sa nedá určiť. Treba nájsť správny moment, keď bude synček schopný osamostatnenia. Rozprávajte sa s ním o zmenách, ktoré očakávate. Dohodnite sa, od ktorého dňa bude spať samo v posteli. Pred odchodom do postele sa uistite, že dieťa má vytvorené všetky podmienky pre dobrý spánok. Teplý kúpeľ, dobrá knižka a objatie môžu dieťaťu pomôcť rýchlo a ľahko zaspať. Dávajte mu drobné odmeny, napríklad body za to, ak zostane vo vlastnej posteli. Problém môže nastať s príchodom mladšieho súrodenca, ktorý bude spať vo vašej posteli. Starší môže ľahko žiarliť a budete to mať ešte ťažšie. Pomôcť môže viac spoločne stráveného času počas dňa.

čítať viac

Ako často si mám umývať zuby? Môže žuvačka nahradiť čistenie?

Ideálne aspoň dvakrát denne, teda ráno a večer, pričom treba myslieť na to, že to večerné čistenie je kľúčové. Čo sa týka času, správna doba je tá, počas ktorej si dokážete zuby dôkladne vyčistiť. Niekomu stačia 3 minúty, no niektorí ľudia potrebujú 30 minút. Kontrolórom, by mal byť váš jazyk. Po vyčistení zubov si ním prejdite po všetkých plôškach zubov. Ak budú dokonale hladké, je všetko v poriadku. Žuvačka je výborné riešenie, ale hneď po jedle. Neslúži ako náhrada zubnej kefky, pretože zuby nevyčistí, no zneutralizuje pH v ústach, čo je veľmi dôležité.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor