MENU
zdravy-zivot

Chronická únava a postcovidový syndróm? Infúzny vitamín C – podporná regeneračná kúra

Ilustračné foto
Zdravý život

Chronická únava a postcovidový syndróm? Infúzny vitamín C – podporná regeneračná kúra

Pociťujete následky dlhé týždne po prekonaní COVID-19? Chronická únava, bolesti hlavy či svalov a depresie sú len niektoré z komplikácií zvaných postcovidový syndróm. Existuje jednoduché riešenie.

Neprekonateľná únava, ktorá uberá zo životnej energie. Poznáte to aj vy? Riešenie máme pritom na dosah. Je ním podporná liečba infúznym vitamínom C. Chronická únava ako aj mnoho iných problémov (bolesti hlavy, svalov, poruchy koncentrácie a spánku), môžu byť nielen príznakom závažných chorôb, ale tiež nedostatku vitamínu C a prekonaných vírusových infekcií, medzi ktoré patrí určite aj COVID-19.

Chronická únava sa radí medzi najčastejšie komplikácie zvané postcovidový syndróm alebo tiež dlhý COVID (Long COVID). Po prekonaní koronavírusu naše telo bojuje s oxidačným stresom a nebezpečným nedostatkom vitamínu C, následkom čoho vzniká množstvo závažných chorôb. Preto doplnenie vitamínu C vo zvýšených dávkach cestou infúzneho podania môže byt jednou z mála možností, ako účinne a rýchlo bojovať s oxidačným stresom, chronicko únavou a postcovidovým syndrómom. No nielen s ním.

Únava a postcovidový syndróm – prečo pomáha infúzny vitamín C?

Vitamín C ( kyselina askorbová) je pre náš organizmus vzácny, pretože si ho telo nedokáže vyrobiť samo a nevieme si ho ani uskladniť do zásoby. Podieľa sa na mnohých životne dôležitých procesoch a posilňuje náš imunitný systém. Ak sme zdraví, dokážeme si dennú dávku vitamínu C pokryť stravou či poprípade doplniť tabletkami. To však pri zvýšenom strese a ochoreniach nestačí.

„Pri perorálnom užití ( ústami ) vitamínu C nie je možné dosiahnuť vyššie terapeutické koncentrácie v krvi. Je to spôsobené limitovaným vstrebávaním vitamínu C v tenkom čreve. Do krvi sa tým pádom dostane len určité množstvo vitamínu C. Optimálnym riešením pri nedostatku, resp. zvýšenej potrebe, je jeho infúzne podanie,“ hovorí Martin Ščerbák z nemeckej farmaceutickej spoločnosti PASCOE, ktorá už 3 generácie prináša zdravie ľuďom na celom svete. Práve táto spoločnosť sa podieľala na vývoji vysokodávkovaného infúzneho vitamínu C, ktorý je jednotkou na európskom trhu.

Výhody infúzneho vitamínu C

Infúziou je možné dosiahnuť vysoké terapeutické hladiny vitamínu C v krvi. Jej výhodami sú:

  • Priamy a rýchly účinok
  • Priama eliminácia oxidačného stresu
  • Dostatočne vysoká terapeutická dávka

Vitamín C pomáha nielen pri podpornej liečbe COVID-19, chronickej únavy a postcovidového syndrómu (následky súvisiace s prekonaním ochorenia COVID-19), ale tiež skvalitňuje život ľuďom s onkologickým ochorením, alergikom a tým, ktorí trpia chronickými zápalovými ochoreniami. Pomáha taktiež pri hojení rán. „Môj ošetrujúci lekár mi odporučil podpornú liečbu infúznym céčkom a tak už päť rokov chodím na pravidelné preliečenie týmito regeneračnými kúrami. Zistil som, že mi to naozaj pomáha, cítim sa plný energie a dokonca aj moje prejavy alergie sú miernejšie,“ hovorí o svojej skúsenosti s infúznym vitamínom C Peter z Bratislavy.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Ilustračné foto

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako sa môžem zbaviť veľmi častého nočného močenia?

Otázka je, či vám odstránili prostatu úplne – radikálnou prostatektómiou, ktorá sa robí pri rakovine. Ak vás operovali pre nezhubné zväčšenie prostaty, časť prostaty ostala v tele a mohla znovu narásť, čo sa prejavuje napríklad častým nočným močením. V prvom prípade – úplného odstránenia prostaty – bolo počas operácie nutné obnoviť spojenie močovej trubice s močovým mechúrom. Tu sa mohla časom vyvinúť jazva, ktorá zhoršuje kvalitu močenia. To znamená, že treba doplniť niekoľko vyšetrení, ktoré nám povedia o vašom močení viac. Podľa toho sa volí nasledovná liečba.

čítať viac

Môžem mať po prekonaní mozgovej aneuryzmy ešte dieťa?

Samotný vek ženy nad 35 rokov, aj bez iných ochorení a rizikových faktorov, znižuje úspešnosť otehotnieť. Predstavuje tiež viaceré riziká pre tehotnú ženu ako je zvýšený výskyt vrodených vývojových chýb plodu, potrat v prvom trimestri, úmrtie ženy a/alebo plodu pri pôrode, vysoký krvný tlak, gestačný diabetes mellitus a iné. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ak má žena akékoľvek závažné ochorenie, ktoré môže potenciálne ohrozovať jej život, vo väčšine prípadov toto riziko v tehotenstve stúpa a tehotenstvo je vysoko rizikové. V prípade stavu po mozgovej aneuryzme by bolo potrebné prípadne tehotenstvo konzultovať ešte so špecialistami, ktorí sa na liečbe aneuryzmy podieľali. Neurológ, neurochirurg, cievny lekár zhodnotia aktuálny stav pacientky. O niečo menšie riziko by bolo v prípade, ak by aneuryzma bola vyriešená operáciou a žiadny iný patologický nález na cievach by už nebol zistený. V každom prípade by som považoval za veľmi dôležité pred prípadným plánovaním tehotenstva dobre zvážiť všetky riziká ohrozenia plodu a hlavne riziko úmrtia ženy.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor