MENU
zdravy-zivot

Chorej štítnej žľaze uvarte bylinky. Ktoré sú najzdravšie a s ktorými opatrne?

Správne rastlinky pomôžu zmierniť príznaky oslabenej štítnej žľazy.
Zdravý život

Chorej štítnej žľaze uvarte bylinky. Ktoré sú najzdravšie a s ktorými opatrne?

Poruchu funkcie štítnej žľazy udržia pod kontrolou len lieky predpísané lekárom. No vhodnými rastlinkami môžete k liečbe prispieť alebo ochoreniu predísť. Ako na to?

Ak vaša štítna žľaza pracuje primálo, môžete sa cítiť unavení,  trpieť zápchou, priberať alebo ste zimomraví. Pri zvýšenej funkcii energiou naopak prekypujete, stresujete, ste neurotickí, búši vám srdce. Nechty sa vám môžu lámať, silnejšie menštruujete, vypadávajú vám vlasy. Takto vám dáva telo najavo autoimunitný zápal, kedy telo začne brojiť proti vlastnej štítnej žľaze. Ide o vážne ochorenie, ktoré patrí do rúk lekára. 

Úlohou liečby je hormóny dostať do správnej rovnováhy. Ak chýbajú – povzbudiť ich, ak ich je priveľa, držať na uzde. Ak máte ochorenie diagnostikované lekárom, žiadne bylinky ani odvary vám nepomôžu – musíte užívať predpísanú farmakologickú liečbu. No tie správne prírodné výťažky môžu liekom účinne sekundovať.

Bylinky PRE štítnu žľazu ...

Pokračovať Ďalej (1/9)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naše bábätko cez deň nespáva. Ako mu upraviť režim?

Potreba spánku dvoj- až trojmesačného bábätka sa nemení z hľadiska priemerného času spánku, ale dochádza k posunu denného a nočného spánku. Nočný čas sa predlžuje a denný sa skracuje. Priemerná doba denného spánku je 4-5 hodín. Počet odpočinkov počas dňa medzi tretím až štvrtým mesiacom až prvým rokom klesá. Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére, zachovávajte rovnaký rituál uspávania. Cez deň buďte čo najviac spolu vonku, ak ste doma, vpusťte do bytu čo najviac svetla. Počas dňa sa spolu veľa hrajte, maznajte, rozprávajte, v noci podľa možnosti nerozsvecujte svetlo a obmedzte dlhší kontakt. Buďte flexibilní na potreby a požiadavky dieťatka. Jemný zvuk v pozadí neprekáža, ale veľkému hluku sa vyhnite.

čítať viac

Kedy je najvyšší čas vymeniť detskú kefku za „dospelácku“?

Je to veľmi individuálne. Neexistuje správny vek, alebo tabuľka, podľa ktorej sa riadiť. Dôležité je, aby boli zúbky dobre vyčistené a aby ste ich do 12 roku života dieťatka dočisťovali. Všeobecne ale platí, že menšou kefkou sa zuby čistia lepšie a dôslednejšie. Mám veľa dospelých klientov, ktorí si kvôli menším ústam nedokážu dôkladne vyčistiť zuby „dospeláckou“ kefkou a odporúčam im preto používať tie detské. Keď ju ale budete chcieť vymeniť, siahnite skôr po takej, ktorá má menšiu hlavičku a hlavne rovné štetinky. Určite by som ale aspoň do tých 12 rokov zostala pri detskej kefke.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor