MENU
zdravy-zivot

Chorá PEČEŇ trpí potichu: 15 trikov na jej rýchle ozdravenie

×

Súvisiace témy

Zdravý život

Chorá PEČEŇ trpí potichu: 15 trikov na jej rýchle ozdravenie

Aj keď má pečeň schopnosť regenerácie, často ju preceňujeme. Málo pohybu, prejedanie, alkohol, lieky i stres jej dajú poriadne zabrať. Pomôžte jej malými zmenami.

Zmena životného štýlu a jedálneho lístka pomôže životne dôležitý orgán doslova zrekonštruovať. Máme pre vás niekoľko tipov,
ako mu pri regenerácii pomôcť:

1.Preč s tukom na bruchu

Kým je tuk len pod kožou, zdraviu až tak neškodí. Vnútrobrušný je však mimoriadne nebezpečný, pretože obaľuje orgány a ohrozená je najmä pečeň. Ak vás trápi nadváha, schudnite na ideálnu hmotnosť. Nie však prirýchlo, stačí pol kilogramu či kilogram za mesiac. Pomôže tiež, ak sa vyhnete konzumácii alkoholu a fajčeniu.

Pokračovať Ďalej (1/15)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor