MENU
zdravy-zivot

Chcete ušetriť? 14 lacných spôsobov ako sa udržať v teple bez kúrenia

One,Person,Feeling,Cold,At,Home,Having,Heating,Problem
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Chcete ušetriť? 14 lacných spôsobov ako sa udržať v teple bez kúrenia

Lúčime sa s časmi, keď sme v októbri behali doma v tielkach. Energiami treba šetriť aj bez krízy. Ponúkame pár riešení, za ktoré nezaplatíte takmer nič, ale výrazne pomôžu prečkať dlhé jesenné večery.

Skontrolujte úniky

Najčastejšie sú nimi netesniace okná a dvere, cez ktoré teplý vzduch uniká von. Priložte ruku popod otváravú časť okna či dverí alebo pridržte horiacu sviečku a zistíte, kde sú. Namiesto nastavenia radiátora na najvyšší stupeň investujte do nových tesnení, čo nie je až taká položka. 

Pokračovať Ďalej (1/14)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor