MENU
zdravy-zivot

Chcete štíhly pás? Týmto chybám vo fitku sa vyhnite, inak vám zhrubne!

Mnohé cviky smerujú k budovaniu svalov okolo pása. Tým je lepšie sa vyhnúť. Veď ženy nepotrebujú svaly ako chlapi, ale ladnú postavu.

Súvisiace témy

Zdravý život

Chcete štíhly pás? Týmto chybám vo fitku sa vyhnite, inak vám zhrubne!

Cvičenie môže byť zradné a v snahe dosiahnuť útly pás môžete nabrať svalovú hmotu presne tam, kde o to nestojíte. Na čo si dať vo fitku pozor?

V snahe získať osí pás by ženy rozhodne nemali robiť rovnaké cviky ako muži. Nejde o to, že by ste nedokázali cvičiť s rovnakými náradiami ako chlapi. No kým mužom vďaka týmto cvikom naskáču na bruchu pekné tehličky, vám posilnené svaly v oblasti brucha ohrozia ladné ženské krivky.

3 cviky na pevné prsia, vhodné nielen po dojčení

Precvičujte všetky partie

Samozrejme, ak je vaším cieľom získať silné svaly, cvičte ako uznáte za vhodné. No ak je váš cieľ ploché bruško a štíhlejší pás, choďte na to inak, ako s ťažkými závažiami. Najhoršie spravíte, ak sa vo fitku zameriate len na brušné partie a ostatné odsuniete bokom. Cvičenie brušákov a úklonov až do nemoty, to je to, čo mnohé robíme v nádeji, že schudneme v páse. Chyba! 

Chris Powell bol kedysi bezdomovcom. Ako sa z neho stal mág na chudnutie?

Nesnažte sa v posilňovni napodobňovať chlapov. Vyberajte si také činky, aby ste krivky svojej postavy vylepšili, nie sa priblížili k mužskej.Nesnažte sa v posilňovni napodobňovať chlapov. Vyberajte si také činky, aby ste krivky svojej postavy vylepšili, nie sa priblížili k mužskej.
Nesnažte sa v posilňovni napodobňovať chlapov. Vyberajte si také činky, aby ste krivky svojej postavy vylepšili, nie sa priblížili k mužskej.
Zdroj: Shutterstock.com

Nesnažte sa v posilňovni napodobňovať chlapov. Vyberajte si také činky, aby ste krivky svojej postavy vylepšili, nie sa priblížili k mužskej.​ Foto: Shutterstock

Pozor na pridávanie záťaže

Ešte horšie je, ak si budete pri cvikoch na brucho postupne pridávať závažia. Brušné svaly sú rovnaké ako všetky ostatné a ak ich zaťažujete, naberajú na sile a teda aj na objeme. A to určite nie je váš cieľ. Úklonmi s jednoručkami či kettlbellmi dosiahnete akurát to, že vaša postava bude síce vyšportovaná, no bude pripomínať viac chlapskú ako ženskú. Naozaj túžite po tehličkách na bruchu a mužskom strihu nohavíc bez zúženého pásu?

Beháte a váha vám neklesá? Niekde robíte chybu! Možno je to práve táto maličkosť

Z každého rožka troška

Takže ako na to? Rada je úplne jednoduchá. Záťaž voľte len minimálnu, prípadne strednú, a robte po 15 až 20 opakovaní jedného cviku, nie stovky. Bruchu sa venujte pri cvičení asi 10 minút, nie celý tréning. Čas si pekne rozdeľte na precvičenie aj ostatných častí tela, len tak získate súmernú postavu a pekný ženský pás. Veľa úspechov! 

VIDEO: Na tréning v meste stačia schody. Skúste tieto tipy a kilá z vás doslova opadajú

POZOR, SÚŤAŽ! Už ste sa zapojili do našej veľkej adventnej súťaže na Facebooku? Každý deň až do 24. decembra 2019 môžete vyhrať v adventnom kalendári Zdravia zaujímavé ceny. Stačí sledovať našu webovú stránku a napísať nám na Facebook, ktorý článok vás najviac zaujal. Súťaž prebieha na https://www.facebook.com/casopis.zdravie/

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je vhodný transfer embrya s mozaikou po predimplantačnej genetickej diagnostike?

Mnoho IVF cyklov môže skončiť pre liečený pár sklamaním, pretože nedôjde  k zahniezdeniu embrya v maternici matky. Jednou z možných príčin tohto nezdaru môže byť nesprávne množstvo genetického materiálu, to je nesprávny počet chromozómov embrya, ktoré bolo prenesené do maternice ženy. Stav, kedy sa v embryu vyskytujú niektoré chromozómy navyše alebo kedy niektoré chromozómy naopak chýbajú, nazývame aneuploidiou.

Zatiaľ, čo niektoré typy aneuploidií môžu viesť k narodeniu dieťaťa s Downovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 21 či Edwardsovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 18, končí väčšina tehotenstiev z aneuploidných embryí spontánnym potratom. Len embryo s normálnym počtom chromozómov má šancu, že sa zahniezdi, nebude potratené a povedie k narodeniu zdravého dieťaťa.

PGD je metóda, ktorá je realizovaná v rámci IVF cyklu v prípade, že je vopred známe riziko prenosu genetického ochorenia z rodičov na potomstvo. Táto metóda umožňuje genetické vyšetrenie embryí pred ich vložením do maternice.

Lekár - klinický genetik je špecialista spolupracujúci s Centrom asistovanej reprodukcie. Ten, po ukončení diagnostiky na konzultácii vysvetlí páru, ktorý o vyšetrenie požiadal, výsledok vyšetrenia a odporučí transfer embrya. Na základe našich dlhoročných skúseností sa transfer embrya s mozaikou neodporúča.

čítať viac

Syn stále krváca z nosa, lekári nič nezistili. Čo to môže byť?

Sliznica nosa a nosová prepážka sú popretkávané systémom žíl a drobných cievok, ktoré nos prekrvujú a zároveň ohrievajú vdychovaný vzduch. Občas tento systém niečo naruší a dochádza ku krvácaniu z nosa. Sliznica nosa u detí je omnoho mäkšia a tenšia ako u dospelých. Spontánne krvácanie je časté u starších ľudí, ktorých krv sa zráža pomalšie, a u detí medzi 3. a 10. rokom. Deje sa často bez zjavnej príčiny, aj pre alergiu alebo angínu. Nezriedka ho spôsobí neprimeraná manipulácia prstami v nose, príliš silné fúkanie pri nádche či suchý vzduch v domácnosti, ale aj nadmerný fyzický alebo duševný stres a u adolescentov hormonálne zmeny. Krv z nosa sa u detí môže objaviť aj počas spánku. Ak to nie je častý jav, nemusíte sa obávať. Najnebezpečnejším faktorom vyvolávajúcim krvácanie z nosa je nedostatok kyseliny askorbovej, vápnika alebo vitamínu K. Ak je výtok z nosnej dutiny intenzívny a hojný, trvá viac ako 15 minút, sprevádza ho strata vedomia alebo zvracanie, konzultujte to s lekárom. O skutočných príčinách sa dozviete až po dôkladnom vyšetrení. Diferenciálny krvný obraz sa mení podľa veku dieťaťa. Všeobecný lekár ho u vášho dieťaťa zhodnotil určite správne vzhľadom na jeho vek i klinický obraz.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor