MENU
rodina-a-tehotenstvo

Chcete rozvášniť partnera? Tieto jedlá mu určite NEservírujte!

Láska ide cez žalúdok. Nezabite v partnerovi túžbu nesprávnym jedlom!
Rodina a tehotenstvo

Chcete rozvášniť partnera? Tieto jedlá mu určite NEservírujte!

Blíži sa Valentín, chystáte večeru a čakáte, že večer zakončíte vášnivým milovaním. Namiesto toho na vás prídu driemoty a neviete si pomôcť, no nie a nie prísť na chuť.

Tipov na afrodiziaká ukryté v jedlách nájdete všade neúrekom. No možno ani netušíte, ktoré dokážu libido naopak znížiť natoľko, že vás i partnera prejde chuť na akékoľvek nežnôstky. Aj to si vyžaduje zdravé potraviny, ktoré vám dodajú sviežosť a energiu. Nemusíte pritom podať trojhodinový výkon, no ak nechcete svoju lásku odrovnať náznakmi nezáujmu, niektorým vôňam a chutiam na tanieri by ste sa mali oblúkom vyhnúť. Pozrite sa s nami na najväčších ničiteľov sexuálnej túžby!

Tučné potraviny

Spotreba spracovaného mäsa je spojená so zvýšeným rizikom srdcových ochorení, cukrovky, rakoviny žalúdka a rakoviny hrubého čreva. Medzi bežné druhy spracovaného mäsa patria klobása, slanina, šunka, údené mäso a hovädzie mäso. Spracované mäso obsahuje pokročilejšie produkty glykácie, ktoré sa vytvárajú varením a pri vyšších tepelných úpravách. Je známe, že spôsobujú zápal.

Zo všetkých ochorení súvisiacich so spotrebou spracovaného mäsa sa najviac spája s rakovinou hrubého čreva. Hoci rôzne faktSpotreba spracovaného mäsa je spojená so zvýšeným rizikom srdcových ochorení, cukrovky, rakoviny žalúdka a rakoviny hrubého čreva. Medzi bežné druhy spracovaného mäsa patria klobása, slanina, šunka, údené mäso a hovädzie mäso. Spracované mäso obsahuje pokročilejšie produkty glykácie, ktoré sa vytvárajú varením a pri vyšších tepelných úpravách. Je známe, že spôsobujú zápal.

Zo všetkých ochorení súvisiacich so spotrebou spracovaného mäsa sa najviac spája s rakovinou hrubého čreva. Hoci rôzne fakt
Zdroj: Shutterstock

Cholesterol zo stravy s vysokým obsahom tuku spôsobí, že sa vám upchajú cievy. Najmä fast-foodové potraviny vyvolávajú malátnosť. Namiesto túžby tak pocítite akurát tak neprekonateľnú chuť ničím nerušeného spánku. Tučné jedlá vás odrovnajú skôr, ako sa partner o niečo pokúsi.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám čo najlepšie vyčistiť medzizubné priestory?

Na čistenie medzizubných priestorov je vhodné používanie medzizubnej kefky a dentálnej nite. Dentálna niť vyčistí tzv. bod kontaktu, teda miesto, v ktorom sa navzájom susedné zuby dotýkajú a medzizubná kefka, za predpokladu, že použijete správnu veľkosť, zase priestor pod ním. Pri pravidelnom, každodennom používaní týchto dvoch medzizubných pomôcok efektívne zabránite vzniku medzizubných kazov. Ako doplnok by som ešte odporučila používanie fluoridovanej zubnej pasty, prípadne doplnkovú fluoridáciu ako gély na domáce použitie, alebo ambulantnú (dlhodobejšiu) fluoridáciu.

čítať viac

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia