MENU
zdravy-zivot

Chcete si omladiť pleť? 6 potravín, ktorými bojujete proti vráskam

Pri boji s vráskami vám pomôžu aj správny výber potravín.
Zdravý život

Chcete si omladiť pleť? 6 potravín, ktorými bojujete proti vráskam

Životný štýl sa rýchlo podpíše pod stav pokožky. Nechcete si zbytočne prehlbovať vrásky? Urobte pár zmien v jedálnom lístku.

Prirodzené starnutie pleti sa začína okolo dvadsaťpäťky. Nikdy však nie je neskoro urobiť pár zmien a kvalitu pokožky zlepšiť. Všimli ste si, že po sviatočných dňoch, keď si doprajete viac cukru či mastných jedál je pleť horšia? Rovnako si zmenu všimnete, ak vsadíte na zdravší jedálny lístok. Nemecký portál eatsmarter.de zostavil rebríček potravín, ktoré majú omladzujúci efekt.

Zjemnia škody

Pleti prospeje bobuľové ovocie, najmä to tmavé. Čučoriedky, čierne ríbezle alebo bobule arónie, teda jarabiny čiernej obsahujú množstvo antioxidantov, ktoré si vedia poradiť s voľnými radikálmi a tak chránia bunky pred ich poškodením. Navyše sú bohaté na vitamíny C a E, ktoré pleti dodajú pružnejší a svieži vzhľad.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako sa môžem zbaviť veľmi častého nočného močenia?

Otázka je, či vám odstránili prostatu úplne – radikálnou prostatektómiou, ktorá sa robí pri rakovine. Ak vás operovali pre nezhubné zväčšenie prostaty, časť prostaty ostala v tele a mohla znovu narásť, čo sa prejavuje napríklad častým nočným močením. V prvom prípade – úplného odstránenia prostaty – bolo počas operácie nutné obnoviť spojenie močovej trubice s močovým mechúrom. Tu sa mohla časom vyvinúť jazva, ktorá zhoršuje kvalitu močenia. To znamená, že treba doplniť niekoľko vyšetrení, ktoré nám povedia o vašom močení viac. Podľa toho sa volí nasledovná liečba.

čítať viac

Môžem mať po prekonaní mozgovej aneuryzmy ešte dieťa?

Samotný vek ženy nad 35 rokov, aj bez iných ochorení a rizikových faktorov, znižuje úspešnosť otehotnieť. Predstavuje tiež viaceré riziká pre tehotnú ženu ako je zvýšený výskyt vrodených vývojových chýb plodu, potrat v prvom trimestri, úmrtie ženy a/alebo plodu pri pôrode, vysoký krvný tlak, gestačný diabetes mellitus a iné. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ak má žena akékoľvek závažné ochorenie, ktoré môže potenciálne ohrozovať jej život, vo väčšine prípadov toto riziko v tehotenstve stúpa a tehotenstvo je vysoko rizikové. V prípade stavu po mozgovej aneuryzme by bolo potrebné prípadne tehotenstvo konzultovať ešte so špecialistami, ktorí sa na liečbe aneuryzmy podieľali. Neurológ, neurochirurg, cievny lekár zhodnotia aktuálny stav pacientky. O niečo menšie riziko by bolo v prípade, ak by aneuryzma bola vyriešená operáciou a žiadny iný patologický nález na cievach by už nebol zistený. V každom prípade by som považoval za veľmi dôležité pred prípadným plánovaním tehotenstva dobre zvážiť všetky riziká ohrozenia plodu a hlavne riziko úmrtia ženy.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor