MENU
zdravy-zivot

Chcete si omladiť pleť? 6 potravín, ktorými bojujete proti vráskam

Pri boji s vráskami vám pomôžu aj správny výber potravín.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Chcete si omladiť pleť? 6 potravín, ktorými bojujete proti vráskam

Životný štýl sa rýchlo podpíše pod stav pokožky. Nechcete si zbytočne prehlbovať vrásky? Urobte pár zmien v jedálnom lístku.

Prirodzené starnutie pleti sa začína okolo dvadsaťpäťky. Nikdy však nie je neskoro urobiť pár zmien a kvalitu pokožky zlepšiť. Všimli ste si, že po sviatočných dňoch, keď si doprajete viac cukru či mastných jedál je pleť horšia? Rovnako si zmenu všimnete, ak vsadíte na zdravší jedálny lístok. Nemecký portál eatsmarter.de zostavil rebríček potravín, ktoré majú omladzujúci efekt.

Zjemnia škody

Pleti prospeje bobuľové ovocie, najmä to tmavé. Čučoriedky, čierne ríbezle alebo bobule arónie, teda jarabiny čiernej obsahujú množstvo antioxidantov, ktoré si vedia poradiť s voľnými radikálmi a tak chránia bunky pred ich poškodením. Navyše sú bohaté na vitamíny C a E, ktoré pleti dodajú pružnejší a svieži vzhľad.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor