MENU
zdravy-zivot

Chcete schudnúť? S touto vecou musíte začať už ráno, poobede je neskoro

Beautiful,Slim,Waist,With,Navel.,Skinny,Figure,Of,A,Woman

Súvisiace témy

Zdravý život

Chcete schudnúť? S touto vecou musíte začať už ráno, poobede je neskoro

Večer už môže byť neskoro. Neúspech v chudnutí je často len o zlom time managmente.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo si športovci dávajú záležať na rannej rozcvičke či tréningu? V športe platí, že čím skôr, tým lepšie. Z vedeckého hľadiska dáva zmysel, že naše telo je výkonnejšie po kvalitnom odpočinku a väčšina ľudí si najväčšiu dávku odpočinku a regenerácie dopraje v noci. Ráno je zase čas, keď vaše telo pracuje na plné obrátky. Ak chcete popracovať na svojej postave i výkonnosti, z mnohých dôvodov je lepšie zacvičiť si krátko po zobudení. Z akých dôvodov presne, vysvetľuje fitness odborníčka Samantha Clayton. Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor