MENU
zdravy-zivot

Chcete schudnúť? S touto vecou musíte začať už ráno, poobede je neskoro

Beautiful,Slim,Waist,With,Navel.,Skinny,Figure,Of,A,Woman
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Chcete schudnúť? S touto vecou musíte začať už ráno, poobede je neskoro

Večer už môže byť neskoro. Neúspech v chudnutí je často len o zlom time managmente.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo si športovci dávajú záležať na rannej rozcvičke či tréningu? V športe platí, že čím skôr, tým lepšie. Z vedeckého hľadiska dáva zmysel, že naše telo je výkonnejšie po kvalitnom odpočinku a väčšina ľudí si najväčšiu dávku odpočinku a regenerácie dopraje v noci. Ráno je zase čas, keď vaše telo pracuje na plné obrátky. Ak chcete popracovať na svojej postave i výkonnosti, z mnohých dôvodov je lepšie zacvičiť si krátko po zobudení. Z akých dôvodov presne, vysvetľuje fitness odborníčka Samantha Clayton. Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor