MENU
zdravy-zivot

Chcete sa konečne dobre VYSPAŤ? Urobte pár MALÝCH zmien v spálni

Kvalita vášho spánku do veľkej miery závisí od prostredia, vakom spíte.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Chcete sa konečne dobre VYSPAŤ? Urobte pár MALÝCH zmien v spálni

Na to, ako dobre či zle spíte, má okrem iného vplyv aj prostredie, v ktorom spíte. Ako si usporiadať spálňu, aby vám slúžila čo najlepšie a aby ste si mohli poriadne oddýchnuť? Skúste pár zmien a výsledok rýchlo pocítite.

Či už veríte na feng šuej alebo nie, malé zmeny, ktoré si podľa tohoto čínskeho učenia o prúdení energií doma urobíte, vám rozhodne neuškodí. Práve naopak!

1. Prvoradá je dobrá posteľ

Podľa princípov feng šuej by rám postele nemal byť kovový, rozhodne uprednostnite drevený. Nemala by byť príliš vysoká a najmä, neskladujte pod ňou žiadny neporiadok. Dôležitý je primerane tuhý matrac. Ak ide o manželskú posteľ, podľa feng šuej by ste mali mať jeden veľký a nie dva užšie matrace. Pomáha to vzájomnému vzťahu.

Čalúnené či drevené čelo postele je rozhodne lepšie ako čelo obsahujúce kov.Čalúnené či drevené čelo postele je rozhodne lepšie ako čelo obsahujúce kov.
Zdroj: unsplash.com
Pokračovať Ďalej (1/16)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor