MENU
zdravy-zivot

Chceli by ste zhodiť pár kíl? S chudnutím pomôže 7 byliniek

Chudnúť môžete aj pomocou byliniek.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Chceli by ste zhodiť pár kíl? S chudnutím pomôže 7 byliniek

Leto nie je tak ďaleko ako sa zdá. Vianočné kilá navyše treba zhodiť, aby ste sa v plavkách cítili dobre. Pomôcť dokážu aj bylinky. Vyskúšajte ich silu, ktorú predstavili kolegynky z redakcie Záhradkára.

1. Mäta

Mäta podporí trávenie.Mäta podporí trávenie.
Mäta podporí trávenie.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Mäta podporuje trávenie.  Doprajte si z nej voňavý, osviežujúci čaj. Ten si vychutnajte teplý či studený s trochou citrónovej šťavy alebo ďumbiera, pretože takto bude ešte účinnejší.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor