MENU
zdravy-zivot

Prírodné antibiotikum bez receptu pomôže v zime aj vám

Cesnak má veľkú moc, je prospešný zdraviu, ale nie každému sadne.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Prírodné antibiotikum bez receptu pomôže v zime aj vám

Dnes už málokto pochybuje o skvelých zdravotných účinkoch cesnaku. Ide o prírodné antibiotikum, ktoré dokáže zahnať mnohé choroby, najmä ak ich zachytíte hneď na začiatku. Zaobídete sa tak bez chemických liekov z lekárne!

Cesnak si môžete dopriať aj denne, asi tak po dvoch či troch strúčikoch. Najlepšie je jesť ho surový, pretože tepelným spracovaním sa vytráca alicín, prírodné antibiotikum, ktorého účinky sa znižujú. Pozor si však dajte vtedy, ak máte nízky tlak, pretože cesnak tlak ešte viac zníži!

Cesnak kuchynský (Allium sativum) sa pestuje po celom svete.  Naši predkovia ho používali nielen v kuchyi, ale aj ako vynikajúci liečebný prostriedok.

Cesnak je známym prírodným antibiotikom, za čo vďačí látke alicín, ktorú obsahuje, a sírnym zlúčeninám. V cesnaku sú navyše aj vitamíny A, B, C a D. Má výrazné antibakteriálne a antivírusové účinky. Podporuje imunitný systém, pomáha telu rýchlejšie sa vyrovnať s chorobami a zároveň je aj dobrou prevenciou.

Spomeňte si na silu cesnaku, ktorý máte pravdepodobne vždy doma.Spomeňte si na silu cesnaku, ktorý máte pravdepodobne vždy doma.
Spomeňte si na silu cesnaku, ktorý máte pravdepodobne vždy doma.
Zdroj: canva

Je prospešný tiež pre črevnú mikroflóru. Ocenia ho aj ľudia, ktorých trápi akné, keďže antibakteriálne účinky potlačia infekciu, ktorá tieto kožné ťažkosti spôsobuje.

Skúste tri rokmi overené cesnakové recepty plné zdravia!

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor