MENU
zdravy-zivot

Carol z Krok za krokom bojuje s rakovinou celý život. Takto prežila!

×

Súvisiace témy

Zdravý život

Carol z Krok za krokom bojuje s rakovinou celý život. Takto prežila!

Herečka Suzanne Somers (76), ktorá sa preslávila postavou Carol z kultopvého seriálu Krok za krokom, bojuje opäť s rakovinou. Osud jej nakladá na plecia celý život!

Fanúšikovia začali mať obavy, keď sa prestala objavovať v obľúbených živých prenosoch jej rodiny na Facebooku, informoval magazín EVA. Jej manžel, producent Alan Hamel (87), následne pre Page Six prezradil, že Suzanne v poslednom období opäť bojovala s rakovinou a aktuálne išli všetky pracovné povinnosti na vedľajšiu koľaj. Herečka rakovine odoláva už celé desaťročia. Ako tridsiatnička mala rakovinu kože, ako päťdesiatnička rakovinu prsníkov, podstúpila tiež chirurgické odstránenie maternice.

PATRICK DUFFY a SUZANNE SOMERS ako hrdinovia seriálu Krok za krokom.PATRICK DUFFY a SUZANNE SOMERS ako hrdinovia seriálu Krok za krokom.
PATRICK DUFFY a SUZANNE SOMERS ako hrdinovia seriálu Krok za krokom.
Zdroj: GettyImages

"Suzanne žije s rakovinou prakticky celý svoj život. Už ako dvadsiatnička mala dvakrát hyperpláziu (nadmerné bujnenie tkaniva, pozn. red.), čo je akoby ste boli v čakárni na rakovinu,“ povedal Hamel. "Teraz bojovala s rakovinou znova. 6. júna dostala výsledky, že je vyliečená, ale rakovina je zradná a budeme teraz všetko pozorne sledovať. Všetci jej doktori povedali, že keby nežila organický život bez chemikálií podporený bioidentickými hormónmi, už by tu s nami nebola,“ konštatoval herečkin manžel.

Suzanne Somers s manželom AlanomSuzanne Somers s manželom Alanom
Suzanne Somers s manželom Alanom
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CVL_SCNvXc2/

Page Six pripomína, že po tom, čo Suzanne v roku 2000 diagnostikovali rakovinu prsníka, dala si ako prioritu zdravý životný štýl – aby mala dostatok spánku, prešla na čisto organickú diétu, pričom chemické prísady nevylúčila len zo svojej stravy, ale aj z kozmetických produktov. "Musím povedať, že odkedy sa sústredím na zdravie, nikdy som si viac neužívala život. Páči sa mi, ako vyzerám, páči sa mi, ako sa cítim. Užívam si, akú mám energiu… Poviem vám, aj starnutie dokáže byť úžasné, ak viete, ako to dosiahnuť. Ale chce to trochu práce,“ porozprávala hviezda pred dvoma rokmi pre Park Magazine.

Po tom, čo sa v auguste 2023 prevalil jej ďalší boj s rakovinou, zverejnila Suzanne zamilovanú fotku s manželom Alanom a poďakovala mu za podporu.Po tom, čo sa v auguste 2023 prevalil jej ďalší boj s rakovinou, zverejnila Suzanne zamilovanú fotku s manželom Alanom a poďakovala mu za podporu.
Po tom, čo sa v auguste 2023 prevalil jej ďalší boj s rakovinou, zverejnila Suzanne zamilovanú fotku s manželom Alanom a poďakovala mu za podporu.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CvYACxKytPM/

Herečka sa po prevalení jej posledného boja s rakovinou ozvala svojim fanúšikom na sociálnej sieti a poďakovala sa za podporu im, svojej rodine, no najmä manželovi. "Alan je po bojom boku na každom kroku mojej cesty. Nedokážem ani vyjadriť, koľko toho pre mňa spravil. Ak je to vôbec možné, sme si ešte bližší ako predtým,“ napísala seriálová Carol.

Počuli ste už náš podcast?

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor