Stavy úzkosti zo strany životných istôt, obavy o zdravie, to všetko môže pretrvávať. Nadmerný stres však negatívne vplýva aj na výskyt už prítomných ochorení. Ak sa však premení na chronický, môže mnohé ochorenia aj spôsobiť. Ako odolávať stresu, ale i to v akých formách na vás číha vám prezradia odborníci v júnovom čísle časopisu Zdravie. Šťastie praje pripraveným a „nepriateľa“ je vždy lepšie poznať. 

Číhajú na vás doma

Rovnako dôležité je i nepoľavovať v prevencii. Mnohé mikroorganizmy s vami žijú priamo v domácnosti. Dôkladné umývanie rúk sa vďaka pandémii stalo rutinou, avšak pozornosť sa oplatí venovať  i predmetom a strategickým miestam v domácnosti. Odborníci v bytoch identifikovali až 340 rôznych baktérii vrátane zlatého stafylokoka. Štrnásť najšpinavších miest v domácnosti odhalíte s júnovým číslom časopisu Zdravie. 

Časopis Zdravie teraz nájdete v predaji vo vybraných reťazcoch aj s liekovničkou alebo teplomerom len za 3,99 €

Čaká nás pandémia stresu? Ako sa zbaviť úzkosti a užiť si leto?Čaká nás pandémia stresu? Ako sa zbaviť úzkosti a užiť si leto?

Nedržte ich na palci

Tešíte sa na leto, lebo konečne si budete môcť vetrať nohy v ľahkých šľapkách. Skôr ako na farbu, sa vám oplatí sústrediť na ich podrážku. Rovnako sa neoplatí kúpiť ani také, ktoré držia na jednom prste. „Tenký pruh pomedzi prsty spôsobuje, že pri chôdzi sa topánka zosúva. Prsty sa následne automaticky krčia a zarývajú do podrážky, aby sa na šľapke udržali,“ prezradila podiatrička Denisa Mertl. Ako môže skončiť ustavičné zadrapovanie prstov či dlhá chôdza v tenkej podrážke, zistíte v júnovom Zdraví. Rovnako v ňom nájdete tipy ako si udržať čo najdlhšie vo forme kolená.

Nabite sa energiou

Nepodľahnite negatívnym myšlienkam a načerpajte v lete energiu. Naučte sa zdravo chytať vitamín D, ktorý poteší nielen imunitný systém. Dobrú náladu môžete načerpať aj na záhrade v bazéne. Môžete si pri ňom prečítať aj príbeh slovenskej lekárky Moniky Paločkovej, ktorá zachraňuje životy detí v najchudobnejších krajinách sveta. Počas pandémie však prišla pomáhať na rodné Slovenko. Nielen zaujímavé príbehy, ale i ďalšie zdravé rady prináša júnové Zdravie.

Nenechajte si ho ujsť. Práve v predaji!

Čaká nás pandémia stresu? Ako sa zbaviť úzkosti a užiť si leto?Čaká nás pandémia stresu? Ako sa zbaviť úzkosti a užiť si leto?