MENU
zdravy-zivot

Nedokázal si ani zapnúť topánky! Teraz o ňom číta celý svet, pozrite sa ako sa zmenil

Jarred vážil 218 kilogramov a dokázal schudnúť 107 kg.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Nedokázal si ani zapnúť topánky! Teraz o ňom číta celý svet, pozrite sa ako sa zmenil

Vyrastal z neho sľubný športovec, na strednej bol majstrom štátu vo futbale. Séria nešťastných a traumatizujúcich udalostí ho natoľko ovládla, že sa opustil. Vážil 218 kilogramov. Až kým neprišla jedna obrovská zmena.

Nenápadný a skromný americký mladík Jarred Aslett (34) sa na strednej škole venoval futbalu. Získal titul majstra štátu Idaho a jeho športová kariéra vyzerala sľubne. V poslednom ročníku strednej školy stratil jedného z najlepších priateľov a zranil si koleno. Keď nastupoval na vysokú školu, Jarred nebol vo svojej koži. Nakoniec prestal športovať a čas začal venovať alkoholu.

Jedol a priberal

Ku koncu štúdia na univerzite v americkom Idaho výrazne pribral. „Bol som v spolku, stále som sa zabával a nevenoval som sa sebe," povedal dnes 34-ročný Aslett pre People. Keď skončil školu, hral jeden rok za poloprofesionálny futbalový tím. „Ale zlomil som si členok a začal som veľa sedieť,“ dodal Jarred, pre ktorého bola fyzický prekážka doslova demoralizujúca. Neuvedomil si, že stravou športovca ale bez športu to s ním pôjde dolu vodou.„Stále som sa stravoval ako športovec. Len som netrénoval a nič nerobil, takže sa mi to naozaj vymklo spod kontroly."

Nakoniec sa vzdal svojho futbalového sna a začal sa venovať žurnalistike. Po niekoľkých rokoch pred kamerou mu to prestalo vyhovovať. „Dostal som sa do bodu, keď som neznášal, ako vyzerám pred kamerou, a tak som sa stal výkonným producentom," dodal mladík, ktorý neskôr začal pracovať s administratíve vzdelávania.

Koľko pribral a ako sa mu podarilo schnút sa dozviete na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/3)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor