MENU
zdravy-zivot

Bylinky na kútiky a opary: Ako ich použiť, aby ste mali opäť krásne pery

Predtým, ako sa vám vyhodia pľuzgieriky, väčšinou pociťujete na postihnutom mieste pnutie, pálenie alebo svrbenie. Siahnite aj po vitamínoch – B-komplexe, éčku a céčku.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Bylinky na kútiky a opary: Ako ich použiť, aby ste mali opäť krásne pery

Ťažkosti vyvoláva vírus herpes simplex. Bolestivými pľuzgiermi sa prejaví u ľudí, ktorí majú oslabený imunitný systém. Nielen pri chorobách, ale aj pri strese či pred menštruáciou. Pod jeho vznik sa často podpíše i prílišný chlad alebo slnečné lúče.

Ako si pomôcť bylinkami pri opare na pere alebo kútikoch zistil časopis Záhradkár. Podľa štatistík sa s herpesom stretne vyše 90 % populácie. Po prvom prejave prežíva vírus v tele celý život. Potom sa môže lokálne prejaviť kedykoľvek pri vašom oslabení. Hoci odborníci tvrdia, že keď je človek zdravý, nemusí herpes „chytiť“, s pľuzgierikmi na perách radšej nikoho nebozkávajte. Nie je to najlepší nápad, ako testovať imunitu toho, koho pobozkáte.

Bežné, malé herpesy, ktoré sa vyhodia tri-, štyrikrát za zimu, si nevyžadujú návštevu odborníka. Pozornosť zvýšte, ak sa pľuzgiere rozšíria na väčšiu plochu okolo úst, prípadne až na nos. Lekára vyhľadajte aj v prípade, že interval medzi jednotlivými výsevmi sa skráti na dva týždne. Je to už je príliš často a je potrebné imunologické vyšetrenie. Nastupuje dlhodobá liečba virostatikami, tabletkami. Činnosť narušeného imunitného systému sa zároveň podporuje vitamínmi.

Prejavuje sa vo forme malých červených, opuchnutých a vodnatých pľuzgierov.Prejavuje sa vo forme malých červených, opuchnutých a vodnatých pľuzgierov.
Prejavuje sa vo forme malých červených, opuchnutých a vodnatých pľuzgierov.
Zdroj: Canva
Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor