MENU
zdravy-zivot

Bylinkový recept: Proti nadúvaniu a na boľavé kĺby pomôže bežné korenie

Oregano má všestranné využitie v liečiteľstve a v rozumnej miere je jeho užívanie prospešné.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Bylinkový recept: Proti nadúvaniu a na boľavé kĺby pomôže bežné korenie

Oregano má všestranné využitie v liečiteľstve a v rozumnej miere je jeho užívanie prospešné. Používa sa na podpornú liečbu rôznych zdravotných problémov. Vyrobte si aj vy oreganové prípravky a uľaví sa vám od bolesti.

Oregano

Je bylinka typická pre oblasť Stredomoria, ale využívaná je aj v našich končinách, najmä pri varení. Oreganový olej je známy po stáročia a má široké medicínske využitie aj vďaka jeho antimikrobiálnym a protizápalovým vlastnostiam. Obsahuje významné antioxidanty karvakrol, tymol a kyselinu rozmarínovú, ktoré chránia telo pred voľnými radikálmi. Liečivé látky oregana podporujú imunitný systém, zabraňujú predčasnému starnutiu buniek a rozvoju kardiovaskulárnych ochorení alebo rakoviny.

V minulosti sa používal na liečbu rôznych ochorení, vrátane uhryznutia hadom alebo pavúkom, dýchacích ťažkostí a menštruačných problémov. Nie je všeliek, ale dnes má využitie pri podpornej liečbe celého radu zdravotných problémov.

Aké má oreganový olej využitie, si prečítajte na nasledujúcej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor