MENU
zdravy-zivot

Prírodné spaľovače tukov: Pri DETOXE stavte na tieto bylinky

×
Zdravý život

Prírodné spaľovače tukov: Pri DETOXE stavte na tieto bylinky

Pri detoxe si zoberte na pomoc bylinky. Viete, ktoré prírodné spaľovače tukov sa oplatí vyskúšať?

Aj keď za vás neschudnú, môžu v mnohom pomôcť. Byliny obsahujú cenné látky, ktoré ovplyvňujú metabolizmus. Niektoré ho vedia zrýchliť, a tým stimulovať spaľovanie tukových zásob, iné zase obmedziť chuť do jedla a ovplyvniť látkovú premenu cukrov. Ďalšie bylinky zasa podporujú odvodnenie organizmu a zabraňujú opuchom. Nezabúdajte, že bylinkové čaje je dôležité striedať a po určitom čase si dať od nich prestávku.

Ktoré bylinky znižujú chuť do jedla? 

Pri redukcii hmotnosti pomáha napríklad odvar z lipkavca pravého či mäty piepornej, ktorý výrazne znižuje chuť do jedla. Čaj z lipkavca podporuje vylučovací proces a pôsobí močopudne. Ďalším pozitívom je, že významne ovplyvňuje činnosť lymfatického systému, pečene a sleziny. 

Ktoré bylinky pomôžu pri redukcii hmotnosti? Čítajte na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám mäkkú zubnú sklovinu. Čo by mi pomohlo spevniť zuby?

Pokiaľ ide o posilnenie skloviny, je veľmi vhodné používať zubné pasty s obsahom fluoridov. No ak máte naozaj výraznejšiu kazivosť, odporučila by som aj doplnkovú fluoridáciu. V lekárni nájdete špeciálne fluoridačné gély, ktoré môžete doma používať, vždy však presne podľa odporúčaní výrobcu. V tomto prípade je dôležitá dôslednosť a pravidelnosť. Dlhodobejší a výraznejší efekt má ale profesionálna fluoridácia, stomatológ, alebo dentálna hygienička vám na zuby aplikujú preparát s vyšším obsahom fluoridov a zuby budú tak posilnené a chránené po dobu 6-9 mesiacov. Treba ale myslieť na to, že za kazivosť zubov nemôže iba slabá sklovina. Na vznik zubného kazu vplýva viacero faktorov. Určite by bolo dobré poradiť sa s vašou dentálnou hygieničkou, ktorá by s vami prekonzultovala techniku čistenia zubov, typ zubnej kefky, ale napríklad aj stravovacie návyky.

čítať viac

Môžem užívať hormonálnu antikoncepciu počas dojčenia?

V prvom rade by som rada vyvrátila mýtus o tom, že dojčenie je antikoncepcia. Nemôžeme ho považovať za spoľahlivú metódu ochrany pred neželaným tehotenstvom, najmä ak sa vám už vrátila menštruácia. Ideálne bude, ak sa o vhodnej forme antikoncepcie poradíte so svojim gynekológom.

K dispozícii sú vnútromaternicové telieska alebo antikoncepčné tabletky s obsahom gestagénov, ktoré sú vhodné aj počas citlivého obdobia dojčenia. Prípadne siahnite po bariérovej antikoncepcii ako sú kondóm, pesar, spermicídne prípravky - gél, krém, pena, tabletky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor