MENU
zdravy-zivot

Bylinka, ktorá očistí pečeň a zlepší trávenie. Nie je to obyčajný čaj!

Ostropestrec očistí váš organizmus od toxínov.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Bylinka, ktorá očistí pečeň a zlepší trávenie. Nie je to obyčajný čaj!

Ak ste pochybili v životospráve, existuje bylinka, ktorá vás dá dokopy a reštartuje vám pečeň. Poznáte ju ako strieborný bodliak, Pestrec či Ostropestrec mariánsky. Musíte však vedieť ako ho užívať a aj kedy sa mu vyhnúť.

Liečivá sila pestreca mariánskeho sa ukrýva v látke s názvom silymarín. Je to vlastne komplex veľmi silných a dôležitých antioxidantov. Má antioxidačné, antivírusové a protizápalové vlastnosti. Je vhodný na celoročnú detoxikáciu organizmu. Dokonale vyčistí pečeň od toxínov, ktoré vyvolávajú zápaly, posilňuje ju a chráni. Pomáha regenerovať pečeňové bunky pečeňovej membrány, zvyšuje ich odolnosť voči prenikaniu hepatotoxických látok a vírusových toxínov. Podporuje aj proteínovú syntézu, pomôže pri ochoreniach lymfatického systému.

Pomáha nielen pečeni

Okrem silymarínu obsahuje pestrec mariánsky aj silybín, silychristín, silydianín, ale aj kvercetín či kempferol. Ako silný antioxidant bráni vzniku civilizačných ochorení, spomaľuje starnutie, odstraňuje tráviace ťažkosti, zlepšuje trávenie, čistí črevá a podporuje pravidelné vylučovanie.

Pestrec mariánskyPestrec mariánsky
Pestrec mariánsky
Zdroj: Shutterstock

Dokáže tiež chrániť pred účinkami farmaceutických liekov, jeho benefity možno spozorovať aj pri problémoch ako cirhóza, hepatitída, endometrióza. Podporuje tvorbu enzýmov, chráni sliznicu maternice, srdce a cievy, zlepšuje krvný obraz a všetko, čo súvisí s krvinkami a imunitou.

Účinný je aj pri žlčníkových kameňoch, chorobách sleziny, gynekologických problémoch, pri bielom výtoku aj pri neplodnosti. Ako obklad ho možno použiť aj pri hemoroidoch a pri iných ochoreniach kože, dokáže spevniť cievnu stenu čo sa hodí ako prevencia proti kŕčovým žilám.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor