MENU
zdravy-zivot

Všímajte si RÁNO! 6 varovných príznakov vážneho ochorenia

Beautiful,Young,Woman,In,Gray,Singlet,Is,Keeping,Hands,On
Zdravý život

Všímajte si RÁNO! 6 varovných príznakov vážneho ochorenia

Nástup ochorenia môže byť plíživý a ťažkosti pôvodne nemusíte pripisovať vážnym príčinám.  

Spoločným menovateľom mnohých príznakov choroby je zápal kĺbov. Okrem kĺbov môžu zasiahnuť aj iné orgány tela ako srdce, pľúca, obličky, ale i kožu, ako pri psoriatickej artritíde. Tá postihuje asi 5 – 10 % chorých na psoriázu. Reč je o reumatoidnej artritíde. Či ňou trpíte, prezradí niekoľko príznakov. 

 

Bolestivosť

Reumu od iných príčin ťažkostí odlišuje najmä bolesť kĺbov a kostí v pokoji. Ak si vaše kolená či chrbtica neoddýchnu ani posediačky či poležiačky, môže to byť alarmujúci príznak.Reumu od iných príčin ťažkostí odlišuje najmä bolesť kĺbov a kostí v pokoji. Ak si vaše kolená či chrbtica neoddýchnu ani posediačky či poležiačky, môže to byť alarmujúci príznak.
Reumu od iných príčin ťažkostí odlišuje najmä bolesť kĺbov a kostí v pokoji. Ak si vaše kolená či chrbtica neoddýchnu ani posediačky či poležiačky, môže to byť alarmujúci príznak.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Idem na hormonálny profil. Môžeme sa ďalej snažiť o dieťa alebo mám počkať na výsledky?

V prípade riešenia nepravidelnej menštruácie je potrebné zistiť, či pacientka chce otehotnieť alebo nie. Dôležité je tiež zistiť, či už bola tehotná bola a ako dlho sa jej nedarí otehotnieť. Ak je to viac ako 6 mesiacov, postupuje sa podľa algoritmu riešenia sekundárnej sterility. Dôležitým parametrom je aj vek ženy, so stúpajúcim vekom schopnosť otehotnieť klesá. Únava a pocit na zvracanie sú veľmi nešpecifické príznaky a môžu byť prejavom aj iného zdravotného problému. Je potrebné ich riešiť najprv u praktického lekára, ktorý vylúči ochorenia tráviaceho traktu. Príčina takzvaného missed abortion – zamĺknutého potratu sa zväčša nezistí. Ak otehotniete, je už nepravidelnosť v menštruačnom cykle bezpredmetná, teda nevidím dôvod s otehotnením čakať. Výsledky hormonálneho profilu budú dôležité v prípade, že sa vám otehotnieť nepodarí.

 

čítať viac

Môže dlhý pobyt v tmavšej miestnosti spôsobiť zhoršenie zraku?

V 54 rokoch by Váš brat ešte nemal mať sivý zákal. Sivý zákal vzniká vo vyššom veku ako prejav starnutia. U mladších vzniká v dôsledku užívania niektorých liekov. Pacienti so sivým zákalom však vidia skôr neostro, zahmlene. To ako to popisujete, že brat vníma a vidí pred sebou akoby hmlu, môže byť prejavom  starnutia sklovca. Vtedy pacient občas vidí akoby cez hmlu, občas vidí rôzne lietajúce zákaly. Určite neoslepne, ak ho nedostanete k lekárovi. Ak by to však bolo možné, tak ho časom nechajte vyšetriť u oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor