MENU
zdravy-zivot

Bridí sa vám pomarančová koža? 5 cvikov, ako zatočiť s celulitídou!

Celulitída je vlastne hromadenie tuku v spojivových tkanivách pod pokožkou.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Bridí sa vám pomarančová koža? 5 cvikov, ako zatočiť s celulitídou!

Celulitída je nepriateľ, proti ktorému bojuje mnoho žien a niektorí muži. Nad nepríjemne vyzerajúcou pomarančovou kožou je však možné zvíťaziť. Vyskúšajte týchto 5 cvikov!

Celulitída je vlastne hromadenie tuku v spojivových tkanivách pod pokožkou. To sa deje nerovnomerne, preto naša pokožka vyzerá hrbolato. Príčiny jej vzniku na koži môžu byť rôzne, od tých vrodených, cez sedavý spôsob života, stres až po tehotenstvo.

Nevzhľadná pokožka sa nedá úplne odstrániť ako mávnutím zázračného prútika, ale je možné jej predchádzať, prípadne ju zmierniť mierenou fyzickou aktivitou.

Nasledujúcich 5 anticelulitídnych cvikov vám môže pomôcť udržať si pekné nohy a pevný zadok. Opakujte ich v troch sériách, 15-krát na nohu. Dbajte na pravidelné dýchanie, medzi cvikmi si urobte 20 sekundovú prestávku a medzi sériami 5 minútovú pauzu.

Pred cvičením sa rozcvičte a zahrejte. Vhodné je napríklad skákanie cez švihadlo.

Cvik 1

Panvové dvíhačky sú klasickým cvičením proti celulitíde.Panvové dvíhačky sú klasickým cvičením proti celulitíde.
Panvové dvíhačky sú klasickým cvičením proti celulitíde.
Zdroj: Shutterstock

Panvové dvíhačky sú klasickým cvičením proti celulitíde:

  • Ľahnite si na chrbát a pokrčte nohy tak, aby sa dotýkali podlahy. Ruky by mali byť natiahnuté vedľa tela.
  • Teraz začnite pomaly dvíhať panvu a chrbát od podlahy, kým stehná a trup nevytvoria rovnú líniu. Počas tohto pohybu je dôležité, aby ste napli sedacie, brušné a chrbtové svaly a udržali napätie počas celého cvičenia.
  • V tejto polohe vydržte približne desať sekúnd a potom panvu opäť pomaly spúšťajte. Skôr ako sa zadok dotkne podlahy, opäť ho zdvihnite.
Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor