MENU
zdravy-zivot

Bridí sa vám pomarančová koža? 5 cvikov, ako zatočiť s celulitídou!

Celulitída je vlastne hromadenie tuku v spojivových tkanivách pod pokožkou.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Bridí sa vám pomarančová koža? 5 cvikov, ako zatočiť s celulitídou!

Celulitída je nepriateľ, proti ktorému bojuje mnoho žien a niektorí muži. Nad nepríjemne vyzerajúcou pomarančovou kožou je však možné zvíťaziť. Vyskúšajte týchto 5 cvikov!

Celulitída je vlastne hromadenie tuku v spojivových tkanivách pod pokožkou. To sa deje nerovnomerne, preto naša pokožka vyzerá hrbolato. Príčiny jej vzniku na koži môžu byť rôzne, od tých vrodených, cez sedavý spôsob života, stres až po tehotenstvo.

Nevzhľadná pokožka sa nedá úplne odstrániť ako mávnutím zázračného prútika, ale je možné jej predchádzať, prípadne ju zmierniť mierenou fyzickou aktivitou.

Nasledujúcich 5 anticelulitídnych cvikov vám môže pomôcť udržať si pekné nohy a pevný zadok. Opakujte ich v troch sériách, 15-krát na nohu. Dbajte na pravidelné dýchanie, medzi cvikmi si urobte 20 sekundovú prestávku a medzi sériami 5 minútovú pauzu.

Pred cvičením sa rozcvičte a zahrejte. Vhodné je napríklad skákanie cez švihadlo.

Cvik 1

Panvové dvíhačky sú klasickým cvičením proti celulitíde.Panvové dvíhačky sú klasickým cvičením proti celulitíde.
Panvové dvíhačky sú klasickým cvičením proti celulitíde.
Zdroj: Shutterstock

Panvové dvíhačky sú klasickým cvičením proti celulitíde:

  • Ľahnite si na chrbát a pokrčte nohy tak, aby sa dotýkali podlahy. Ruky by mali byť natiahnuté vedľa tela.
  • Teraz začnite pomaly dvíhať panvu a chrbát od podlahy, kým stehná a trup nevytvoria rovnú líniu. Počas tohto pohybu je dôležité, aby ste napli sedacie, brušné a chrbtové svaly a udržali napätie počas celého cvičenia.
  • V tejto polohe vydržte približne desať sekúnd a potom panvu opäť pomaly spúšťajte. Skôr ako sa zadok dotkne podlahy, opäť ho zdvihnite.
Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor