MENU
zdravy-zivot

S bolesťami hrdla pomôže med. Znásobte jeho účinky malou fintou

Najlepší med získate priamo od domáceho výrobcu.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

S bolesťami hrdla pomôže med. Znásobte jeho účinky malou fintou

Niet pochýb o tom, že pravý, nefalšovaný med je účinným liekom pri rôznych ochoreniach od dýchacích ciest až po znižovanie krvného tlaku. Pri kašli je neodmysliteľnou súčasťou liečby. Vyskúšajte ale obohatiť jeho účinky.

Med má antibakteriálne účinky, pomáha pri problémoch s dýchacími cestami. V kombinácii s bylinkovými čajmi, citrónom dokáže skrátiť ochorenie z nachladnutia. Nemá vedľajšie účinky, obsahuje vitamíny A, vitamíny skupiny B aj C a minerálne látky ako vápnik, fosfor, draslík, horčík aj železo. Obsahuje acetylcholín, ktorý rozširovaním drobných ciev pomáha znižovať tlak.

Med by mal byť súčasťou liečby pri chrípke, angíne či zápale priedušiek. A tak, ako si môžete zaobstarať med lipový či agátový a medovicový, dokážete si doma obohatiť aj ten svoj a zamerať ho priamo na boj proti kašľu a bolesť hrdla. Pomôžu vám k tomu bylinky.

Liečivý med

Na výrobu obohateného medu môžete použiť tieto bylinky:

  • baza čierna
  • medovka lekárska a verbena citrónová (ich zmes)
  • nechtík lekársky
  • kurkuma a čierne korenie (len zopár)ň
  • bobule hlohu
  • koreň angeliky

Článok pokračuje na ďalšej strane  ►►►

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor