MENU
novinky-a-odbornici

Bez obáv! Po laserovej operácii hemoroidov nepotrebujete špeciálny režim. Ani na WC

Bez obáv! Po laserovej operácii hemoroidov vás na toalete žiadne horory nečakajú.

Súvisiace témy

Novinky a odborníci

Bez obáv! Po laserovej operácii hemoroidov nepotrebujete špeciálny režim. Ani na WC

Zvažujete laserovú operáciu zlatej žily, no obávate sa nepríjemností, ktoré môžete zažiť po zákroku? Je naozaj prvá návšteva WC horor? Ako dlho sa rany hoja?

Na každú operáciu, pokiaľ nie je akútna, sa musí bežný človek duševne pripraviť. Pri operácii hemoroidov pribúda aj ďalšia nepríjemnosť. Ako sa to rieši s vyprázdňovaním prvé dni po zákroku? Sú na konečníku boľavé rany? Treba užívať nejaké lieky? A je pravdepodobná recidíva a vznik ďalšej zlatej žily? Dá sa dodržiavať nejaký preventívny režim? Čo sa s vami bude diať po laserovej operácii hemoroidov vysvetľuje odborník s mnohoročnými skúsenosťami, chirurg MUDr. Július Muranský, MPH. z kliniky jednodňovej chirurgie v Bratislave.

Je hojenie konečníka po laserovom zákroku bolestivé?


Autor videa: Dárius Pavlák

Mohlo by vás zaujímať: 

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor