MENU
novinky-a-odbornici

Bez obáv! Po laserovej operácii hemoroidov nepotrebujete špeciálny režim. Ani na WC

Bez obáv! Po laserovej operácii hemoroidov vás na toalete žiadne horory nečakajú.

Súvisiace témy

Novinky a odborníci

Bez obáv! Po laserovej operácii hemoroidov nepotrebujete špeciálny režim. Ani na WC

Odborní garanti

Július Muranský
MUDr. Július Muranský, MPH
Chirurg

Zvažujete laserovú operáciu zlatej žily, no obávate sa nepríjemností, ktoré môžete zažiť po zákroku? Je naozaj prvá návšteva WC horor? Ako dlho sa rany hoja?

Na každú operáciu, pokiaľ nie je akútna, sa musí bežný človek duševne pripraviť. Pri operácii hemoroidov pribúda aj ďalšia nepríjemnosť. Ako sa to rieši s vyprázdňovaním prvé dni po zákroku? Sú na konečníku boľavé rany? Treba užívať nejaké lieky? A je pravdepodobná recidíva a vznik ďalšej zlatej žily? Dá sa dodržiavať nejaký preventívny režim? Čo sa s vami bude diať po laserovej operácii hemoroidov vysvetľuje odborník s mnohoročnými skúsenosťami, chirurg MUDr. Július Muranský, MPH. z kliniky jednodňovej chirurgie v Bratislave.

Je hojenie konečníka po laserovom zákroku bolestivé?


Autor videa: Dárius Pavlák

Mohlo by vás zaujímať: 

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia