MENU
zdravy-zivot

Bez námahy! 7 bežných aktivít, vďaka ktorým spálite kalórie navyše

Chudnutie
Zdravý život

Bez námahy! 7 bežných aktivít, vďaka ktorým spálite kalórie navyše

Pri návale pracovných povinností sa občas stane, že nemáte čas na cvičenie. No spaľovať sa dá efektívne aj pri práci či v pohodlí doma. A vôbec sa nemusíte spotiť!

Práca, domácnosť, deti...  A na cvičenie, zdravší jedálniček či diéty vám už nezostáva čas? K štíhlejšej postave sa môžete dopracovať aj úplne bežnými aktivitami, ktoré môžete denne robiť aj v pohodlí domova.

Pri chudnutí je vždy lepšie neísť na to zhurta ale drobnými krokmi. Na začiatok stačí, ak napríklad vymeníte výťah za schody a do obchodu si zájdete pešo. Rovnicu „nižší príjem verzus vyšší výdaj“ jednoducho neoklamete. Každá spálená kalória navyše sa bude rátať k dobru.

Skrášľujte okolie

Skrášľujte okolie – Už 25-minútové záhradkárčenie vám pomôže spáliť v priemere 105 kalórií. Že nemáte záhradu? To ako výhovorka neobstojí. Pridajte sa k dobrovoľníkom vo vašom meste, požiadajte mestskú časť o kvety a vysaďte ich hoci aj na sídlisku či pri práci. Fantázii sa medze nekladú.Skrášľujte okolie – Už 25-minútové záhradkárčenie vám pomôže spáliť v priemere 105 kalórií. Že nemáte záhradu? To ako výhovorka neobstojí. Pridajte sa k dobrovoľníkom vo vašom meste, požiadajte mestskú časť o kvety a vysaďte ich hoci aj na sídlisku či pri práci. Fantázii sa medze nekladú.
Zdroj: Laura Witteková

Už 25-minútové záhradkárčenie vám pomôže spáliť v priemere 105 kalórií. Že nemáte záhradu? Nevadí. Fantázii sa medze nekladú. Voňavé bylinky si viete vypestovať na balkóne či na parapetnej doke vášho okna. 

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor