MENU
Zdravý život

Bez diéty a cvičenia: Ako schudnúť 7 kg do začiatku letných prázdnin?

Za lyžicu?

Každá lyžica oleja pridá jedlu 124 kalórii a koľko ich naozaj nalejete na panvicu? Nevyprážajte, ale varte a parte.

Na nohy!

Zazvonil vám mobil? Ak ste doma, určite si k telefonátu nesadajte, ani nelíhajte. Potrebujete sa hýbať. Stačí, aby ste prenášali váhu z nohy na nohu alebo sa prechádzajte po byte. Najlepšie však urobíte keď počas hovoru urobíte pár podrepov.

Extra tip: Ak zazvoní pevná linka, postavte sa k nej a počas hovoru sa prehupujte zo špičiek na päty a naspäť.

Chudnite relaxovaním.Chudnite relaxovaním.
Chudnite relaxovaním.
Zdroj: Shutterstock

Rozmaznajte sa

Už ste niekedy absolvovali dvojhodinovú masáž? Oplatí sa priplatiť si čas naviac! Ak si doprajete dvojhodinovú masáž, spálite 500 kalórií. Po masáži si však už nič neplánujte, budete z nej poriadne unavení, ale večer  ľahšie zaspíte.

Uvarte si jedlo sami!

Ak strávite hodinu nakupovaním a druhú varením, máte 640 kalórií k dobru. A to je porcia francúzskych zemiakov alebo palacinka s džemom a pohár vína.

13 g na raňajky!

Bez raňajok nemôžete ísť z domu! Ale viete, že ráno musíte zjesť aspoň trinásť gramov bielkovín? Vďaka ním vás tak ľahko neprepadne chuť na sladké počas dopoludnia. Tri lyžice tvarohu alebo dve vajcia natvrdo budú stačiť.

Máte chuť na sladké?

Briti tvrdia, že 15-minútová rýchla chôdza zredukuje chuť na sladké o polovicu.

Lúskajte orechy!

Neviete odolať maškrteniu pred telkou? Zoberte si oriešky. Nezabúdajte však, že okrem mastných kyselín, ktoré osožia srdcu, majú aj veľa kalórií. Preto nejedzte nikdy viac ako dve hrste! Zabudnite na slané a pražené, ale siahnite po pistáciách alebo vlašských orechoch v škrupine. Ich oberanie vás totiž spomalí v jedení. Navyše zamestnané ruky tiež spaľujú kalórie.

! Dve hrste nepražených a nesolených pistácii majú len 159 kilokalórii, tie spálite už pri lúskaní

Ak pistácie, tak nepražené a nesolené!Ak pistácie, tak nepražené a nesolené!
Ak pistácie, tak nepražené a nesolené!
Zdroj: shutterstock

S kým ste na sieti? 

Na sociálnych sieťach sa zbavte priateľov, ktorí radi varia a pečú. Najmä, ak svoje diela zdieľajú s ostatnými. Vystúpte tiež zo všetkých skupín, ktoré propagujú nezdravé stravovanie aj s receptami.

Prehrešili ste sa? 

 500 kalórií ľahko spálite, ak budete:

  • 45 minút skákať na švihadle
  • 45 minút jazdiť na koni
  • 45 behať po schodoch
SPÄŤ
2/2
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor