MENU
zdravy-zivot

Bez diéty a cvičenia: Ako schudnúť 7 kg do začiatku letných prázdnin?

Zeleným jablkom nepokazíte žiaden stravovací plán.
Zdravý život

Bez diéty a cvičenia: Ako schudnúť 7 kg do začiatku letných prázdnin?

Zhoďte kilogram za týždeň bez držania diéty! Stačí len každý deň spáliť o 500 kalórii viac alebo sa im rovno vyhnúť. Viete ako na to? Pomôžu vám drobné vychytávky!

Medzi jedlom a sadnutím pred televízor musí uplynúť hodina. Vedci z univerzity v Massachusetts odhalili, že rozdiel medzi jedlom zjedeným v kuchyni pri stole a na gauči pred televízorom je 288 kalórii. Môže za to aj poloha, v ktorej sedíte a najmä to, že po sebe upracete zo stola. Odporúčajú však, aby ste po jedle v kuchyni išli na prechádzku von a nezvalili sa hneď na gauč. Ak nemáte chuť niekam ísť, motajte sa po byte. Poutierajte prach, naplňte pračku, umývačku riadu, ožehlite pár vecí…

Koľko ste spali?

Ak ste v noci spali len päť a pol hodiny, prípadne menej, čakajte, že na druhý zjete o 1180 kalórii viac ako obyčajne. Je to približne jedna upečená jaternica.

25% menej

Vymeňte veľký tanier za menší. Zjete o dvadsaťpäť percent menej a opäť ušetríte päťsto kalórií, ktoré by ste museli spaľovať.

Šesť hostí je maximum

Doktor Brian Wansink, ktorému prischla prezývka Sherlock Holmes jedla, v jednej zo svojich kníh o zdravom stravovaní tvrdí, aby ste k sebe nepozývali viac ako šiestich ľudí. Ak je pri stole sedem a viac hostí, zjete takmer dvojnásobok toho, čo obyčajne.

Radšej si jedlo okoreňte.Radšej si jedlo okoreňte.
Radšej si jedlo okoreňte.
Zdroj: Shutterstock

Naštartujte spaľovanie

Použite namiesto soli čierne korenie. Budete trikrát rýchlejšie spaľovať.

Stačí  nechať štvrtinu

Nechať štvrtinu jedla vždy na tanieri. Nemusíte ho vyhodiť, odložte ho na druhý deň ako desiatu alebo olovrant.

Ďalšie skvelé tipy nájdete na druhej strane

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor