MENU
zdravy-zivot

Bez diéty a cvičenia: Ako schudnúť 7 kg do začiatku letných prázdnin?

Zeleným jablkom nepokazíte žiaden stravovací plán.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Bez diéty a cvičenia: Ako schudnúť 7 kg do začiatku letných prázdnin?

Zhoďte kilogram za týždeň bez držania diéty! Stačí len každý deň spáliť o 500 kalórii viac alebo sa im rovno vyhnúť. Viete ako na to? Pomôžu vám drobné vychytávky!

Medzi jedlom a sadnutím pred televízor musí uplynúť hodina. Vedci z univerzity v Massachusetts odhalili, že rozdiel medzi jedlom zjedeným v kuchyni pri stole a na gauči pred televízorom je 288 kalórii. Môže za to aj poloha, v ktorej sedíte a najmä to, že po sebe upracete zo stola. Odporúčajú však, aby ste po jedle v kuchyni išli na prechádzku von a nezvalili sa hneď na gauč. Ak nemáte chuť niekam ísť, motajte sa po byte. Poutierajte prach, naplňte pračku, umývačku riadu, ožehlite pár vecí…

Koľko ste spali?

Ak ste v noci spali len päť a pol hodiny, prípadne menej, čakajte, že na druhý zjete o 1180 kalórii viac ako obyčajne. Je to približne jedna upečená jaternica.

25% menej

Vymeňte veľký tanier za menší. Zjete o dvadsaťpäť percent menej a opäť ušetríte päťsto kalórií, ktoré by ste museli spaľovať.

Šesť hostí je maximum

Doktor Brian Wansink, ktorému prischla prezývka Sherlock Holmes jedla, v jednej zo svojich kníh o zdravom stravovaní tvrdí, aby ste k sebe nepozývali viac ako šiestich ľudí. Ak je pri stole sedem a viac hostí, zjete takmer dvojnásobok toho, čo obyčajne.

Radšej si jedlo okoreňte.Radšej si jedlo okoreňte.
Radšej si jedlo okoreňte.
Zdroj: Shutterstock

Naštartujte spaľovanie

Použite namiesto soli čierne korenie. Budete trikrát rýchlejšie spaľovať.

Stačí  nechať štvrtinu

Nechať štvrtinu jedla vždy na tanieri. Nemusíte ho vyhodiť, odložte ho na druhý deň ako desiatu alebo olovrant.

Ďalšie skvelé tipy nájdete na druhej strane

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor