MENU
zdravy-zivot

Balíte sa na dovolenku? Toto by nemalo chýbať v cestovnej lekárničke

Nezabudnite ani na lieky, ktoré užívate pravidelne.
Zdravý život

Balíte sa na dovolenku? Toto by nemalo chýbať v cestovnej lekárničke

Horúčka, hnačka či kašeľ prídu často neohlásene. Pripravte si lekárničku na nečakané situácie ešte pred dovolenkou. Viete, čo by v nej určite nemalo chýbať?

Či už sa chystáte na predlžený víkend s priateľmi alebo dlhšiu rodinnú dovolenku, vždy sa oplatí mať pri sebe balíček prvej pomoci.

Malé zranenia

Malé zranenia

Odreté kolená či lakte nie su nič príjemné, no sú veľmi častým dôsledkom letných hier. Pri balení by ste preto mali myslieť aj na to a do lekárničky určite  prihoďte sterilný obväz, leukoplasty a dezinfekciu.Malé zranenia

Odreté kolená či lakte nie su nič príjemné, no sú veľmi častým dôsledkom letných hier. Pri balení by ste preto mali myslieť aj na to a do lekárničky určite  prihoďte sterilný obväz, leukoplasty a dezinfekciu.
Malé zranenia Odreté kolená či lakte nie su nič príjemné, no sú veľmi častým dôsledkom letných hier. Pri balení by ste preto mali myslieť aj na to a do lekárničky určite prihoďte sterilný obväz, leukoplasty a dezinfekciu.
Zdroj: Shutterstock


Zdroj: Shutterstock

Odreté kolená či lakte nie su nič príjemné, no sú veľmi častým dôsledkom letných hier. Pri balení by ste preto mali myslieť aj na to a do lekárničky určite  prihoďte sterilný obväz, leukoplasty a dezinfekciu.

 Čo by ešte nemalo chýbať vo vašej lekárničke? ►►►

Pokračovať Ďalej (1/7)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička

Budem rodiť, nemôžeme sa nakaziť v nemocnici Covid-19?

Aktuálna situácia naznačuje, že sa nám podarilo Covid-19 udržať „v mantineloch“ a zdravotnícky systém dokáže bez vážnejších problémov fungovať normálne, hoci za sprísnených hygienických aj bezpečnostných podmienok. Obzvlášť dôležité je to na gynekologicko-pôrodníckych aj novorodeneckých oddeleniach. Myslite na to, že vo vašom stave je priaznivé psychické rozpoloženie jedným z kľúčových faktorov dobrej obranyschopnosti organizmu. Prikláňam sa k vyjadreniam imunológov, ktorý odporúčajú pracovať na údržbe zdravého imunitného systému prostredníctvom „5 S“ – zdravá strava, dostatok spánku, veľa smiechu, športu - v tehotenstve je ideálna joga - a  spokojný život v kruhu blízkych. Čiže pohodový životný štýl, vyhýbať sa stresu, zdravo sa stravovať a v neposlednom rade vhodne upraviť čas potrebný na regeneráciu tela i duše.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia