MENU
zdravy-zivot

Tichý zabijak STRES: 12 najúčinnejších techník pre okamžité upokojenie

Calm,Female,Executive,Meditating,Taking,Break,At,Work,For,Mental

Súvisiace témy

Zdravý život

Tichý zabijak STRES: 12 najúčinnejších techník pre okamžité upokojenie

Stres vám môže privodiť aj infarkt, preto sa čo najskôr upokojte! No čo, ak dýchanie nestačí?

1. Rozdávajte komplimenty: Pochváľte kolegyni sako alebo účes. Uvoľníte napätie, ktoré sa dá vo vzduchu krájať.

Učinok: Okamžitý

2. Povzbuďte sa: Vystrite sa, zhlboka sa nadýchnite, zavrite oči a niekoľkokrát za sebou nahlas povedzte, že sa máte dobre. Počúvajte sa.

Účinok: Do 10 sekúnd

3. Vypite pohár vody alebo aj dva.

Účinok: Do 30 sekúnd

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Idem na hormonálny profil. Môžeme sa ďalej snažiť o dieťa alebo mám počkať na výsledky?

V prípade riešenia nepravidelnej menštruácie je potrebné zistiť, či pacientka chce otehotnieť alebo nie. Dôležité je tiež zistiť, či už bola tehotná bola a ako dlho sa jej nedarí otehotnieť. Ak je to viac ako 6 mesiacov, postupuje sa podľa algoritmu riešenia sekundárnej sterility. Dôležitým parametrom je aj vek ženy, so stúpajúcim vekom schopnosť otehotnieť klesá. Únava a pocit na zvracanie sú veľmi nešpecifické príznaky a môžu byť prejavom aj iného zdravotného problému. Je potrebné ich riešiť najprv u praktického lekára, ktorý vylúči ochorenia tráviaceho traktu. Príčina takzvaného missed abortion – zamĺknutého potratu sa zväčša nezistí. Ak otehotniete, je už nepravidelnosť v menštruačnom cykle bezpredmetná, teda nevidím dôvod s otehotnením čakať. Výsledky hormonálneho profilu budú dôležité v prípade, že sa vám otehotnieť nepodarí.

 

čítať viac

Môže dlhý pobyt v tmavšej miestnosti spôsobiť zhoršenie zraku?

V 54 rokoch by Váš brat ešte nemal mať sivý zákal. Sivý zákal vzniká vo vyššom veku ako prejav starnutia. U mladších vzniká v dôsledku užívania niektorých liekov. Pacienti so sivým zákalom však vidia skôr neostro, zahmlene. To ako to popisujete, že brat vníma a vidí pred sebou akoby hmlu, môže byť prejavom  starnutia sklovca. Vtedy pacient občas vidí akoby cez hmlu, občas vidí rôzne lietajúce zákaly. Určite neoslepne, ak ho nedostanete k lekárovi. Ak by to však bolo možné, tak ho časom nechajte vyšetriť u oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor