MENU
zdravy-zivot

Ak máte ALOE VERA, máte vyhraté! Neuveríte, čo všetko dokáže

Aloe vera môžete užívať aj vnútorne.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Ak máte ALOE VERA, máte vyhraté! Neuveríte, čo všetko dokáže

Robí vám radosť v kvetináči? A viete, že radosť dokáže spraviť aj tráviacemu traktu a pokožke? Aloe vera obsahuje vitamíny, minerály aj antioxidanty, ktoré z nej robia obľúbený prírodný liek na široké spektrum zdravotných problémov.

Aloe vera je rastlina, ktorá sa pre svoje liečivé vlastnosti používa už po stáročia. Jednou z hlavných zdravotných výhod je jej schopnosť upokojiť a liečiť podráždenie pokožky. Má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú znížiť začervenanie a zápal pri akné, psoriáze a ekzémoch. Rastlina je tiež účinný prírodný zvlhčovač a podporuje elasticitu pokožky, vďaka čomu je obľúbenou zložkou mnohých produktov starostlivosti o pleť.

Znižuje zápal

Aloe vera je tiež známa svojimi priaznivými účinkami na trávenie. Ukázalo sa, že pomáha znižovať zápchu a podporuje zdravé trávenie reguláciou pohybu čriev. Aloe vera obsahuje zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť upokojiť a liečiť tráviace problémy, ako je reflux a syndróm dráždivého čreva. Okrem toho šťava z aloe vera môže pomôcť posilniť imunitný systém a znížiť zápal v celom tele, čo z nej robí cenný doplnok každej zdravej stravy. Ako rastlinu užívať sa dozviete už o chvíľu, čítajte ďalej.

Prečo sa aloe oplatí pestovať? Čítajte na ďalšej strane

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor