MENU
zdravy-zivot

Aký mejkap je na leto ideálny a ako si zbytočne neupchávať póry?

mejkap
Zdravý život

Aký mejkap je na leto ideálny a ako si zbytočne neupchávať póry?

Ustavičné pudrovanie pleti, aby ste sa zbavili nepríjemného lesku, sa vám môže počas teplých dní vypomstiť. Stačí jeden krok a bude to lepšie.

Máte v lentých mesiacoch pocit, že sa vaša pleť ako by dusí? Určite sa oplatí zmeniť starostlivosť. Ideálne je, ak by ste dokázali stráviť teplejšie dni bez krycích krémov, prípadne si pleť len zľahka prepudrovať. Príliš tuhé mejkapy majú síce výbornu kryciu schopnosť, avšak podporia potenia. Ak si neviete predstaviť, že by ste do práce či obchodu išlie bez mejkapu, zvoľte radšej tónovací alebo takzvaný BB či CC krém. Väčšinou majú ľahkú konzisteniu a čiastočne prekryjú i prípadné nedostatky pleti. Navyše mnohé už obsahujú aj UV filtre.

Zbytočné vrstvy

Ste nervózna z toho, že sa vám pleť ustavične leskne? Ustavičné púdrovanie by mali zvážiť najmä majiteľky mastnej pleti. Vplyvom vyšších teplôt sa póry rozširujú a prirodzene cez ne prenikne viac nečistôt a majú väčší sklon k upchávaniu. Niekoľko vrstiev púdru všetko ešte zhorší. Vždy, keď si idete tvár prepudrovať, nezabudnite si predtým odsať z tváre zvyšky potu a mazu. Na zmatnenie pleti môžete použiť i špeciálne púdrové pásiky. Ak chcete byť dôslednejšia a máte na to priestor, pleť si pred aplikáciou púdru očistite. Po ruke sa oplatí mať čistiace odličovacie obrúsky. Počas leta je vhodné prečistiť si mastnú pleť aspoň trikrát denne.

Po kréme prestávka

Pri výbere tónovacieho krému dbajte na voľbu správneho odtieňa. Ak máte opálenú pleť, testujte ho na spodnej časti sánky. Určite nie na chrbáte dlane. Rovnako postupujte aj pri výbere korekčnej tyčinky. Tú použite, keď vás prekvapia zapálené vyrážky. Pôsobia antibakteriálne a protizápalovo. Neholdujte opáleniu a vaša tvár je bledá? Potom si môžete odtieň otestovať na opaku predlaktia, kde býva pokožka najbledšia. V lete si každá pleť vyžaduje hydratáciu. Ráno si tvár umyte a ošetrite pleťovou vodou, lebo len tak sa upraví pH pokožky. Následne si aplikujte hydratačný pleťovým krém. Maľovať sa začnite približne po desiatich minútach. Tónovací krém zľahka prepudrujte, na nanášanie použite radšej štetec. Nikdy si pleť prudko nešúchajte, púder skôr pritláčajte,

 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia