MENU
zdravy-zivot

Ako znížiť cholesterol bez chémie – tajný recept z prírody

Ilustračné foto
Zdroj: BOOS LABS
Zdravý život

Ako znížiť cholesterol bez chémie – tajný recept z prírody

Vysoký cholesterol je úzko spojený s mnohými zdravotnými problémami. To znamená, že môže spôsobiť vážne problémy (napríklad ochorenie koronárnych artérií). Môže sa to však stať aj v dôsledku iných chorôb, najmä tých, ktoré spúšťajú zápal v tele (ako lupus). Ľudí s vysokým cholesterolom často trápi aj vysoký krvný tlak. V tomto článku sa dočítate, ako znížiť cholesterol prírodnou cestou.

Vysoký cholesterol je stav, pri ktorom máte v krvi príliš veľa lipidov (tukov). Nazýva sa tiež hyperlipidémia alebo hypercholesterolémia. Vaše telo potrebuje správne množstvo lipidov, aby fungovalo. Ak máte príliš veľa lipidov, vaše telo ich nedokáže všetky využiť. Extra lipidy sa začnú hromadiť vo vašich tepnách. Spájajú sa s inými látkami vo vašej krvi a vytvárajú plak (tukové usadeniny). Tento plak nemusí roky spôsobovať žiadne problémy, ale časom sa plak vo vašich tepnách ticho zväčšuje a môže upchávať cievy.

Upchaté cievy nebolia

To je dôvod, prečo je neliečený vysoký cholesterol nebezpečný. Tieto extra lipidy vo vašej krvi pomáhajú zväčšiť plak bez toho, aby ste o tom vedeli. Jediný spôsob, ako zistiť, že máte vysoký cholesterol, je krvný test. Krvný test vám povie, koľko lipidov cirkuluje vo vašej krvi. To, čo sa považuje za vysoký cholesterol, závisí od vášho veku, pohlavia a anamnézy srdcového ochorenia.

Príčiny vysokého cholesterolu

Faktory životného štýlu a genetika zohrávajú úlohu pri vzniku vysokého cholesterolu:

  • Fajčenie - znižuje váš „dobrý cholesterol“ (HDL) a zvyšuje váš „zlý cholesterol“ (LDL)
  • Stres - spúšťa hormonálne zmeny, ktoré spôsobujú, že vaše telo produkuje cholesterol.
  • Pitie alkoholu - príliš veľa alkoholu vo vašom tele môže zvýšiť váš celkový cholesterol.
  • Nedostatočný pohyb – ak máte sedavé zamestnanie, málo fyzickej aktivity, môže sa to odraziť na zdraví
  • Strava - niektoré potraviny môžu zvýšiť alebo znížiť váš cholesterol, dbajte na zdravú stravu

Čo v našom tele spôsobuje vysoký cholesterol

Predstavte si svoje krvné cievy ako komplexnú sieť potrubí, ktoré udržujú krv vo vašom tele. Usadeniny sú ako odpad, ktorý vám doma upcháva potrubie a spomaľuje odtok sprchy. Tieto usadeniny sa držia na vnútorných stenách vašich krvných ciev a obmedzujú množstvo krvi, ktoré môže nimi pretekať.

Čím dlhšie budete bez liečby, tým väčšie budú usadeniny. Keď sa plak zväčší, vaše krvné cievy sa zúžia alebo upchajú. Podobne ako čiastočne upchatý odtok môžu vaše cievy ešte dlho fungovať. Ale nebudú fungovať tak efektívne, ako by mali.

Vysoký cholesterol zvyšuje riziko stavov, ako je ochorenie periférnych artérií, vysoký krvný tlak a mŕtvica. Vysoký cholesterol je však tiež prítomný u ľudí s cukrovkou.

Liečba z prírody

Rokmi osvedčený rodinný recept získaný z bohatstva prírody. Syn významného slovenského vedca a doktora – SOVA v nadväznosti na rodinnú tradíciu spolu s odborníkmi v laboratóriách v Košiciach vyvinuli prírodný saponínový doplnok výživy YACCA ORGANIC by SOVA.

Saponíny z rastliny Yucca Schidigera v zastúpení až 80% v každej kapsulke v ľudskom organizme vytvoria penu, obsahujúcu zložky rozpustné v tukoch aj vo vode. Vzniknutá pena dokáže rozpustiť usadeniny, aby ich naše telo mohlo vylúčiť.

Užívanie tohto prípravku napomáha odstrániť usadeniny zo stien orgánov, znížiť vysoký cholesterol aj krvný tlak, pomáha pri alergiách a cukrovke, podporuje liečbu artrózy a rozpúšťanie žlčníkových kameňov, tiež redukuje kŕčové žily. Spoznajte očistnú silu prírody a vykročte na cestu za zdravím.

Kúpite tu: www.booslabs.sk

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: BOOS LABS

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor