MENU
zdravy-zivot

TRIK pre štíhly pás a zdravé obličky: Deň sa oplatí začať týmto nápojom

Začínate deň pohárom čistej vody?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

TRIK pre štíhly pás a zdravé obličky: Deň sa oplatí začať týmto nápojom

Vodu potrebujú všetky orgány tela, pretože nás chráni pred mnohými chorobami. Tieto účinky ešte zvýšite, ak ju začnete piť ráno na lačný žalúdok.

Príjem tekutín by mal byť počas celého dňa postupný a v menších množstvách. Určite nepite nárazovo a veľa, pretože to zbytočne zaťažuje obličky. Základom vášho pitného režimu by mala byť najmä voda.Ideálne je začať už ráno pred raňajkami. Pitie vody na prázdny žalúdok je drobný zvyk, ktorý môže rýchlo zlepšiť celkové zdravie. 

Čo dokáže jeden pohár vlažnej vody vypitý na prázdny žalúdok?

Detox

Pitie vody ráno nalačno vyplavuje odpadové látky, ktoré telo cez noc nazbiera. Nedochádza tak k ich hromadeniu, ale odvodu z tela. Močom odplaví toxíny spoločne so všetkými látkami, ktoré telo nepotrebuje. Pohár vody posilňuje metabolizmus a pomáha predchádzať chorobám.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor