MENU
zdravy-zivot

Ako sa zbaviť celulitídy za 2 týždne? Spoznajte tieto triky

Zbavte sa celulitídy za pár týždňov.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Ako sa zbaviť celulitídy za 2 týždne? Spoznajte tieto triky

Krém proti celulitíde je dobrá pomôcka, no nestačí. Výsledky sú možné do 15 dní len za predpokladu, že sa naozaj zmobilizujete a budete dodržiavať anticelulitídny program zahŕňajúci stravu, cvičenie a pár ďalších drobností.

Klasické anticelulitídne riešenia sa točia okolo dvoch priorít: pravidelnej športovej aktivity a podpory bunkovej obnovy prostredníctvom stravy. No existujú aj ďalšie fungujúce rady, ako vyhladiť pokožku najmä na stehnách.

Začnite v sprche

Stimulujte pokožky v postihnutých oblastiach: masírujte ju sprchovou hlavicou a striedajte teplú a studenú vodu. Zoštíhľujúci anticelulitídny krém aplikovaný po takejto sprche bude pôsobiť lepšie.

Športy, ktoré likvidujú celulitídu

Uprednostňujte všetky aktivity „do kopca“ a športy, ktoré nútia pracovať zadkové svaly: chodenie do schodov, lezenie po skalách alebo po umelých lezeckých stenách, horská turistika, beh, chodenie pešo, prechádzka v lese... Výborné aktivity sú tiež korčuľovanie alebo plávanie. Robte toho čím viac!

Všetky vodné športy sú tiež dobré pre stehná. Pohyb vody masíruje pokožku a pomáha obnoviť krvný obeh tam, kde je spomalený, medzi lymfatickou a žilovou sieťou.

(Ne)vhodné potraviny

Oblasť bokov a zadku je obzvlášť náchylná na ukladanie tuku. Ak ju chcete odľahčiť, mali by ste obmedziť potraviny ako chlieb, syry, cukry a vrhli sa viac na zelenú zeleninu a bielkoviny. Vyberajte si chudé biele mäso, ryby, vyhýbajte sa červenému mäsu. Pre ešte väčší účinok stravy by ste raz za týždeň, ak to vydržíte, mohli jesť celý deň len varenú zeleninu, prípadne len ovocie.

4x domáca masáž

1. Uchopte kožu medzi palec a ukazovák a nadvihnite. Urobte to postupne od kolena nahor na celej ploche stehna, kde vás hnevá celulitída.

2. Teraz spolu prekrížte prsty rúk ako pri modlitbe, ale dlane držte od seba. Dlaňami opäť  uchopte kožu a zdvihnite.

3. Hranou dlane poklepte pokožku na všetkých miestach, ktoré sa majú zjemniť. Netreba tlačiť silno.

4. Do vody s teplotou 38 °C nalejte nejaký prípravok na chudnutie či celulitídu dostupný v drogérii alebo lekárni (bylinný kúpeľ, esenciálny olej, sprchový gél...). Ponorte sa do nej špongiu či lufu a masírujte miesta, ktoré treba zjemniť a vyhladiť.

Ak ju máte dlhšie, bude aj likvidácia dlhšie trvať

Všetko závisí od toho, či ide o starú, dlhoročnú celulitídu, alebo o celulitídu, ktorá sa vám len začala robiť.  Pomaranová koža sa často nedá odstrániť jednoduchou diétou alebo jednoduchou fyzickou aktivitou. Musíte začať kompletný anticelulitídny program a použiť vhodnú techniku, aby ste sa zbavili existujúcej celulitídy alebo obmedzili jej rozvoj.

Ak ide o "čerstvú" celulitídu, výsledky môžete uvidieť už o pár týždňov. Ak ide o starú alebo odolnú, tuhú celulitídu, odstránenie vodnatých a tukových buniek bude trvať aj niekoľko mesiacov. V každom prípade je pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava kľúčom k prevencii vzniku ďalšej pomarančovej kože.

Pridať môžete aj lymfodrenáž v kozmetickom salóne, rozhodne vám vo vašej snahe pomôže a urýchli ju pár takýchto zákrokov.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor