MENU
zdravy-zivot

Ako sa zbaviť celulitídy za 2 týždne? Spoznajte tieto triky

Zbavte sa celulitídy za pár týždňov.
Zdravý život

Ako sa zbaviť celulitídy za 2 týždne? Spoznajte tieto triky

Krém proti celulitíde je dobrá pomôcka, no nestačí. Výsledky sú možné do 15 dní len za predpokladu, že sa naozaj zmobilizujete a budete dodržiavať anticelulitídny program zahŕňajúci stravu, cvičenie a pár ďalších drobností.

Klasické anticelulitídne riešenia sa točia okolo dvoch priorít: pravidelnej športovej aktivity a podpory bunkovej obnovy prostredníctvom stravy. No existujú aj ďalšie fungujúce rady, ako vyhladiť pokožku najmä na stehnách.

Začnite v sprche

Stimulujte pokožky v postihnutých oblastiach: masírujte ju sprchovou hlavicou a striedajte teplú a studenú vodu. Zoštíhľujúci anticelulitídny krém aplikovaný po takejto sprche bude pôsobiť lepšie.

Športy, ktoré likvidujú celulitídu

Uprednostňujte všetky aktivity „do kopca“ a športy, ktoré nútia pracovať zadkové svaly: chodenie do schodov, lezenie po skalách alebo po umelých lezeckých stenách, horská turistika, beh, chodenie pešo, prechádzka v lese... Výborné aktivity sú tiež korčuľovanie alebo plávanie. Robte toho čím viac!

Všetky vodné športy sú tiež dobré pre stehná. Pohyb vody masíruje pokožku a pomáha obnoviť krvný obeh tam, kde je spomalený, medzi lymfatickou a žilovou sieťou.

(Ne)vhodné potraviny

Oblasť bokov a zadku je obzvlášť náchylná na ukladanie tuku. Ak ju chcete odľahčiť, mali by ste obmedziť potraviny ako chlieb, syry, cukry a vrhli sa viac na zelenú zeleninu a bielkoviny. Vyberajte si chudé biele mäso, ryby, vyhýbajte sa červenému mäsu. Pre ešte väčší účinok stravy by ste raz za týždeň, ak to vydržíte, mohli jesť celý deň len varenú zeleninu, prípadne len ovocie.

4x domáca masáž

1. Uchopte kožu medzi palec a ukazovák a nadvihnite. Urobte to postupne od kolena nahor na celej ploche stehna, kde vás hnevá celulitída.

2. Teraz spolu prekrížte prsty rúk ako pri modlitbe, ale dlane držte od seba. Dlaňami opäť  uchopte kožu a zdvihnite.

3. Hranou dlane poklepte pokožku na všetkých miestach, ktoré sa majú zjemniť. Netreba tlačiť silno.

4. Do vody s teplotou 38 °C nalejte nejaký prípravok na chudnutie či celulitídu dostupný v drogérii alebo lekárni (bylinný kúpeľ, esenciálny olej, sprchový gél...). Ponorte sa do nej špongiu či lufu a masírujte miesta, ktoré treba zjemniť a vyhladiť.

Ak ju máte dlhšie, bude aj likvidácia dlhšie trvať

Všetko závisí od toho, či ide o starú, dlhoročnú celulitídu, alebo o celulitídu, ktorá sa vám len začala robiť.  Pomaranová koža sa často nedá odstrániť jednoduchou diétou alebo jednoduchou fyzickou aktivitou. Musíte začať kompletný anticelulitídny program a použiť vhodnú techniku, aby ste sa zbavili existujúcej celulitídy alebo obmedzili jej rozvoj.

Ak ide o "čerstvú" celulitídu, výsledky môžete uvidieť už o pár týždňov. Ak ide o starú alebo odolnú, tuhú celulitídu, odstránenie vodnatých a tukových buniek bude trvať aj niekoľko mesiacov. V každom prípade je pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava kľúčom k prevencii vzniku ďalšej pomarančovej kože.

Pridať môžete aj lymfodrenáž v kozmetickom salóne, rozhodne vám vo vašej snahe pomôže a urýchli ju pár takýchto zákrokov.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dcérku po suši už týždeň bolí brucho, lekári nič nezistili. Čo to znamená?

Charakteristickou súčasťou suši sú surové ryby ako tuniak, losos či makrela, ikry, plody mora, napríklad krevety, chobotnice, kalmáry, ježovky a kraby. Môže obsahovať aj zeleninu, vaječnú omeletu, tofu alebo huby. Ďalšou základnou surovinou sú morské riasy. Po jeho požití môže dôjsť k akútnej gastritíde, ktorá sa prejaví vracaním, bolesťou brucha. Môže ísť aj o potravinovú alergiu, tá má rôzne prejavy. Môže to byť kožná reakcia, svrbenie nosa či očí, kašeľ, kŕče a bolestí brucha, hnačka či zvracanie. Vtedy je najdôležitejšie pokúsiť sa konkrétny prejav spojiť s potravinami, ktoré sa v posledných hodinách konzumovali. Organizmus na ne môže reagovať rôzne, keďže ide o viaceré alergény súčasne. Ak alergie v rodine nemáte, tri roky je u dieťaťa vek, kedy suši môže ochutnať. Konzumácia surových rýb je bezpečná len pri normálnom zažívaní a ak ryba bola pripravená v čistom prostredí. Surové ryby sa, oproti vareným, ľahšie stanú útočiskom pre parazity a baktérie. Tie spôsobia hnačky či otravu.

čítať viac

Je vhodný transfer embrya s mozaikou po predimplantačnej genetickej diagnostike?

Mnoho IVF cyklov môže skončiť pre liečený pár sklamaním, pretože nedôjde  k zahniezdeniu embrya v maternici matky. Jednou z možných príčin tohto nezdaru môže byť nesprávne množstvo genetického materiálu, to je nesprávny počet chromozómov embrya, ktoré bolo prenesené do maternice ženy. Stav, kedy sa v embryu vyskytujú niektoré chromozómy navyše alebo kedy niektoré chromozómy naopak chýbajú, nazývame aneuploidiou.

Zatiaľ, čo niektoré typy aneuploidií môžu viesť k narodeniu dieťaťa s Downovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 21 či Edwardsovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 18, končí väčšina tehotenstiev z aneuploidných embryí spontánnym potratom. Len embryo s normálnym počtom chromozómov má šancu, že sa zahniezdi, nebude potratené a povedie k narodeniu zdravého dieťaťa.

PGD je metóda, ktorá je realizovaná v rámci IVF cyklu v prípade, že je vopred známe riziko prenosu genetického ochorenia z rodičov na potomstvo. Táto metóda umožňuje genetické vyšetrenie embryí pred ich vložením do maternice.

Lekár - klinický genetik je špecialista spolupracujúci s Centrom asistovanej reprodukcie. Ten, po ukončení diagnostiky na konzultácii vysvetlí páru, ktorý o vyšetrenie požiadal, výsledok vyšetrenia a odporučí transfer embrya. Na základe našich dlhoročných skúseností sa transfer embrya s mozaikou neodporúča.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor