MENU
Zdravý život

Ako zaspať za 10, 60 alebo 120 sekúnd. Tieto triky skutočne fungujú! Aj po vypití kávy

Vojenská 10-sekundová metóda

Progresívna svalová relaxácia, známa tiež ako hlboká svalová relaxácia, vám pomôže zbaviť napätia. Uvoľní nielen myseľ, ale aj telo. Ide o trik, ktorý vám pomôže vyriešiť nespavosť. Progresívna svalová relaxácia, známa tiež ako hlboká svalová relaxácia, vám pomôže zbaviť napätia. Uvoľní nielen myseľ, ale aj telo. Ide o trik, ktorý vám pomôže vyriešiť nespavosť. 
Progresívna svalová relaxácia, známa tiež ako hlboká svalová relaxácia, vám pomôže zbaviť napätia. Uvoľní nielen myseľ, ale aj telo. Ide o trik, ktorý vám pomôže vyriešiť nespavosť. 
Zdroj: Shutterstock

Populárna vojenská metóda pochádza z knihy s názvom Relax and Win: Championship Performance, ktorú predstavila Sharon Ackerman. Túto metódu vytvorila škola amerického námorníctva U.S. Navy Pre-Flight School, aby pomohla pilotom zaspať do 2 minút a menej. Pilotov trvalo asi šesť týždňov, aby si metódu natrénovali, ale fungovala! Dokonca aj po vypití kávy a pri zvukoch streľby v pozadí, píše portál Healthline.com. 

Ako funguje vojenská metóda:

  • Uvoľnite celú tvár, vrátane svalov v okolí úst.
  • Spustite ramená, aby ste uvoľnili napätie a nechajte ruky vedľa tela.
  • Zhlboka vydýchnite a uvoľnite hruď.
  • Uvoľnite tiež nohy, stehná a lýtka.
  • Vyčistite si myseľ predstavením relaxačnej scény.
  • Do 10 sekúnd by ste mali zaspať!
  • Ak to nefunguje, stopnite rozmýšľanie a počkajte 10 sekúnd.

Spočiatku budete musieť vojenskú metódu natrénovať. Potrebujete získať prax pre dokonalé uvoľnenie dychu a svalov, zastavenie mysle a uvoľnenie sa. Len tak bude 10 sekundové zaspávanie úspešné. Ide však o vedecky overenú techniku, ktorú zvládne každý. 

SPÄŤ
2/6
ĎALEJ

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia