MENU
zdravy-zivot

Ako vybrať matrac pre dieťa: Každý vek si žiada niečo iné

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Ako vybrať matrac pre dieťa: Každý vek si žiada niečo iné

Nepodceňujte, na čom dieťa spí. Každý vek, od narodenia až do puberty, si vyžaduje iné kritériá. Pozrite sa, na čo si dať pozor a ako vybrať ten najkvalitnejší matrac, ktorý dieťatu zaručí optimálnu podporu, komfort a bezpečnosť počas spánku.

Od narodenia do troch rokov

„Obzvlášť u takýchto malých detí je potrebné klásť dôraz na správnu ortopedickú podporu tela, pretože rastú práve počas spánku. Mali by spať vo svojej postieľke, ideálne na matraci zo studenej peny. Pre takéto malé deti je vhodná pamäťová pena, do ktorej telíčko zapadne a nemá tak dostatok priestoru na prirodzený rast,“ radí Radomír Šmahlík, spánkový poradca Magniflex.

Matrac Fiaba 5 Plus je to najlepšie riešenie pre bábätká a deti do 3 rokov. Špeciálna hyperpriedušná strana s 3D lemom umožňuje dojčaťu dýchať aj s hlavičkou zaborenou do matraca. Jadro matraca tvorí vrstva studenej peny Eliosoft a vrstva studenej peny Elioform, ktoré zaisťujú telíčku dokonalú ortopedickú podporu, ktorá je tak dôležitá pre zdravý rast a vývoj dieťaťa.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Magniflex

Od veku predškolského

„Akonáhle dieťa prejde z detskej postieľky do normálnej, môžete si obstarať matrac s max 2 cm pamäťovej peny. Matrac by nemal byť úplne mäkký, mal by pekne kopírovať telo, aby chrbtica bola v polohe na boku v rovine a v polohe na chrbte v prirodzenej krivke,“ odporúča Radomír Šmahlík.

Stredne mäkký matrac Massaggio Light s 18 cm vrstvou studenej peny Eliosoft a 2 cm vrstvou pamäťovej peny Memoform, ktoré sú prešité v poťahu. Snímateľný a prateľný poťah z 3D textílie zaisťuje ešte lepšie prevzdušnenie matraca.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Magniflex

Tip pre mladých športovcov

MagniStretch Sport 9 nadväzuje na úspech predchádzajúcich matracov z kolekcie MagniStretch. Stredne tuhý matrac je 23 cm vysoký, s jadrom zo 16 cm tuhšej peny Elioform a 5 cm mäkšej peny Eliosoft. Vďaka patentovanej technológii poskytuje telu počas spánku pretiahnutie porovnateľné s 3D minútami intenzívnych strečových cvikov zameraných na pretiahnutie a uvoľnenie chrbtice.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Magniflex

www.magniflex.sk

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor