MENU
zdravy-zivot

Ako za mesiac schudnúť? Ide to aj bez diéty, ak dodržíte týchto 6 zásad!

Close,Up,Slim,Young,Woman,Measuring,Her,Thin,Waist,With

Súvisiace témy

Zdravý život

Ako za mesiac schudnúť? Ide to aj bez diéty, ak dodržíte týchto 6 zásad!

Povedali ste si, že za mesiac schudnete? Zabudnite na diéty, ktoré sľubujú urýchlený výsledok. Prezradíme vám, čo je oveľa účinnejšie.

Každá diéta má nejaké ,ale‘. V niečom sa musíte obmedziť a vaše telo skôr či neskôr začne hlásiť, že mu čosi chýba, dá o sebe vedieť. Musíte veľmi dobre premýšľať, čím to nahradíte a doplníte. Nehľadajte krátkodobé riešenia. Na problémy sa treba pozerať z nadľadu. 

Ak ste si povedali, že za mesiac schudnute, zoberte to radšej tak, že za túto dobu sa naučíte nové zvyky a už sa ich nevzdáte. Ako s takou premenou začať? Určite to najprv začína v hlave. Príjmite svoj nový, zdravý životný štýl bez obmedzenia a berte to ako službu pre seba. Aké zásady by ste mali dodržiavať? 

Správne sacharidy

Taká veľká by mala byť vaša denná porcia cestovín. Ak predsa len túžite po väčšej, vynechajte v ten deň pečivo, presedlajte na celozrnné cestoviny a namiesto syrovej omáčky zvoľte rajčinovú.Taká veľká by mala byť vaša denná porcia cestovín. Ak predsa len túžite po väčšej, vynechajte v ten deň pečivo, presedlajte na celozrnné cestoviny a namiesto syrovej omáčky zvoľte rajčinovú.
Zdroj: Shutterstock

Nie je pravda, že zdravá strava neobsahuje sachardiy. Dôležité je len vyberať tie správne, najmä prílohy. Jednoduché sacharidy sa rýchlo rozkladajú a ovplyvňujú kolísanie cukru v krvi, chuť na sladké a tiež to, že máte čoskoro hlad. Naopak zložené sacharidy zasýtia na dlhšiu dobu. Všeobecne sa dá povedať, že napríklad ryžu a cestoviny je dobré nahradiť ich celozrnnou variantom, a dobré je do jedálnička pridať tiež zeleninu.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor