MENU
zdravy-zivot

Spravili sa vám na chrbte krídelká? Takto sa ich zbavíte

Zbavte sa krídelok čím skôr.

Súvisiace témy

Zdravý život

Spravili sa vám na chrbte krídelká? Takto sa ich zbavíte

Častým javom aj pri menšom náraste váhy sú faldíky vzadu na rebrách, približne pod úrovňou podprsenky. Rysujú sa aj pod vypasovanejšími tričkami. Našťastie, týchto "krídelok" sa dá zbaviť!

Faldíky vzadu na rebrách sa neraz objavia aj na pomerne štíhlych postavách a dokážu pekne naštvať. Ak je to aj váš problém a chcete ho riešiť, nemusí to byť taký ťažký problém.  Stačí si osvojiť jeden špecifický cvik. Jeho najväčšia prednosť je, že sa zameriava na oblasť týchto faldov ako žiadny iný.

Cvik presne zacielený na "krídelká"

Cvičenie môžete robiť aj ako začiatočník. Ľahnite si na bok, položte spodnú ruku na podlahu a hornú ohnite tak, aby bola za hlavou. Jediné, čo musíte urobiť, je zdvihnúť obe nohy asi do 45 stupňov od podlahy a zároveň sprevádzať pohyb nôh aj hornou časťou tela.

Nohy môžete mať pokrčené alebo ich vyrovnajte, podľa požadovaného stupňa obtiažnosti. Pred zmenou strany treba tento pohyb niekoľkokrát zopakovať.

Tri sady po desiatich opakovaniach na každú stranu sú perfektné! 

Pamätajte, že ak chcete vidieť skutočné výsledky, nič sa nevyrovná pravidelnosti! Čím viac budete toto cvičenie opakovať, tým lepšie budete ovládať pohyby a tým lepší účinok uvidíte na svojom tele!

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor