MENU
zdravy-zivot

Zdravotný horoskop chorôb: Na aké ochorenie je náchylné vaše znamenie?

Podľa lekárskej astrológie súvisí každé znamenie a každá planéta s určitým typom choroby.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Zdravotný horoskop chorôb: Na aké ochorenie je náchylné vaše znamenie?

Obdobie, kedy sme sa narodili, predpovedá aj to, na aké choroby sme viac náchylný. Podľa lekárskej astrológie súvisí každé znamenie a každá planéta s určitým typom choroby. Astrologické indikácie nám môžu naznačiť, na čo sa pripraviť. Prinášame aj časti tela, ktoré jednotlivé znamenia ovládajú.

Baran

BARANBARAN
BARAN
Zdroj: Shutterstock

Darí sa im, keď čelia výzve alebo vzrušujúcej príležitosti, ale emocionálny a fyzický stres, ktorému sa vystavujú, im môže spôsobiť bolesti hlavy, migrény a dokonca aj mŕtvicu. Napriek svojej náchylnosti na stres vyžadujú primeranú mieru stimulácie, aby neprepadli depresii.

Časti tela: hlava, mozog, tvár

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor