MENU
zdravy-zivot

Zdravotný horoskop chorôb: Na aké ochorenie je náchylné vaše znamenie?

Podľa lekárskej astrológie súvisí každé znamenie a každá planéta s určitým typom choroby.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Zdravotný horoskop chorôb: Na aké ochorenie je náchylné vaše znamenie?

Obdobie, kedy sme sa narodili, predpovedá aj to, na aké choroby sme viac náchylný. Podľa lekárskej astrológie súvisí každé znamenie a každá planéta s určitým typom choroby. Astrologické indikácie nám môžu naznačiť, na čo sa pripraviť. Prinášame aj časti tela, ktoré jednotlivé znamenia ovládajú.

Baran

BARANBARAN
BARAN
Zdroj: Shutterstock

Darí sa im, keď čelia výzve alebo vzrušujúcej príležitosti, ale emocionálny a fyzický stres, ktorému sa vystavujú, im môže spôsobiť bolesti hlavy, migrény a dokonca aj mŕtvicu. Napriek svojej náchylnosti na stres vyžadujú primeranú mieru stimulácie, aby neprepadli depresii.

Časti tela: hlava, mozog, tvár

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor