MENU
zdravy-zivot

Aj TOTO treba v domácnosti po chorobe vyčistiť! TOP rady, ako na to

Covid-19,Prevention,Sanitizing,Inside.,Cleaning,Home,Table,Sanitizing,Kitchen,Table
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Aj TOTO treba v domácnosti po chorobe vyčistiť! TOP rady, ako na to

Ak ste po chorobe vy alebo niekto z vašej domácnosti, nezabúdajte na jedno - ozdravenie si zaslúži aj vaša domácnosť. Pomôže to prevencii, aby u vás neochorel ešte niekto ďalší.

Ochorel niekto  u vás doma na infekčné ochorenie? Zradné mikróby dokážu prežívať mimo svojho hostiteľa ďalších 72 hodín. Preto ak ste mali doma maróda alebo ste sa z choroby pred pár dňami sami vyliečili, je nutné domácnosť dostatočne vyčistiť. Myslite na tieto dôležité veci.

Uteráky

Už počas choroby by ste mali dbať na to, aby uterák, ktorý používate, neprišiel do kontaktu s uterákmi, ktoré využívajú zdraví členovia domácnosti. Po chorobe ich riadne vyperte pri vyšších teplotách.Už počas choroby by ste mali dbať na to, aby uterák, ktorý používate, neprišiel do kontaktu s uterákmi, ktoré využívajú zdraví členovia domácnosti. Po chorobe ich riadne vyperte pri vyšších teplotách.
Už počas choroby by ste mali dbať na to, aby uterák, ktorý používate, neprišiel do kontaktu s uterákmi, ktoré využívajú zdraví členovia domácnosti. Po chorobe ich riadne vyperte pri vyšších teplotách.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor