MENU
zdravy-zivot

Robil jednu vec a schudol 7 kilogramov. Ako sa to Adriánovi podarilo?

Adrián Vizváry
Zdroj: Zdravie-Adrián Vizváry
Zdravý život

Robil jednu vec a schudol 7 kilogramov. Ako sa to Adriánovi podarilo?

Vzhľadom na jeho sedavý spôsob života a pracovné povinnosti, mu neostávalo veľa času na pohyb a zdravé stravovanie. Často ho bolel chrbát a jeho primárnym cieľom bolo uzdravenie a posilnenie chrbtice. 

Adrián pracuje ako riaditeľ vo finančnej spoločnosti, čo mu prináša veľa stresu a málo času na cvičenie. Dlho hľadal riešenie svojich zdravotných problémov, ktoré už prerastali do neznesiteľných bolestí. Pred približne jeden a pol rokom našiel pomoc u amatérskeho trénera Branislava Šipikala, ktorý najprv pre seba navrhol vlastný tréningový a stravovací plán, ktorý mu pomohol schudnúť. Teraz ho individuálne nastavuje svojim zverencom a aj Adriánovi. Pod jeho dohľadom sa mu podarilo schudnúť a dať si do poriadku aj chrbát.

„Braňa som vyhľadal z dôvodu, ktorý som už nevedel sám vyriešiť. Celý deň som buď za volantom alebo za počítačom, čo sa začalo odzrkadľovať na mojom zdravotnom stave. Z dlhodobého hľadiska som pociťoval bolesť, únavu, vyčerpanosť a zvláštny vnútorný tlak. Videl som Braňa na Facebooku, pridával tam cvičenia na chrbticu. Tak som mu napísal, či by mi vedel pomôcť s mojím problémom,“ opisuje Adrián.

Pri konzultácii s Branislavom si prešli jeho denný režim, očakávania a ciele. „Na základe toho som mohol analyzovať zdravotný a psychický stav Adriána. Jeho cieľom bolo uzdravenie a posilnenie chrbtice, zlepšenie pružnosti a výkonnosti, zosilnenie ramien a v neposlednom rade aj schudnutie, najmä v oblasti brucha,“ vysvetľuje Branislav. V priebehu 8 týždňov, počas ktorých bol Adrián pod jeho dohľadom, podával pravidelne spätnú väzbu o svojich pokrokoch.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor