MENU
zdravy-zivot

Chcete pevné brucho? 7 cvikov, ktorými odštartujete zmenu

Každý sníva o pevnom bruchu, len málokto však pravidelne cvičí.

Súvisiace témy

Zdravý život

Chcete pevné brucho? 7 cvikov, ktorými odštartujete zmenu

S príchodom teplejších si viac všímate aj svoju postavu. Potrebujete spevniť brucho? Zaraďte do tréningu pestré cviky.

Každý sníva o pevnom bruchu, len málokto však pravidelne brušné svalstvo spevňuje. Oplatí sa to nielen kvôli peknej postave. Tieto svaly vám pomôžu v správnej pozícii udržať aj chrbát. Nezamerajte sa na tréning jednostranne, ale zaraďte do cvičenia pravidelne aj tréning pre brucho. Ponuka cvikov je skutočne pestrá. Ktorý si vyberiete?

1 V ľahu na chrbte zdvihnite vystreté nohy, snažte sa ich držať v pravom uhle k trupu. Vzpažte ruky a následne mierne zdvihnite trup s podložky, hlavu držte v predĺžení chrbta. Potom ťahate nadol pravú nohu a zároveň ľavú ruku. Nohu v záverečnej fáze nepoložte na zem. Vráťte sa do východiskovej polohy a cvičte opačnými končatinami. Pohyb pripomína strihanie. Opakujte 10-krát každou nohou.

Posilňujte brušné svaly.Posilňujte brušné svaly.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor